DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ UYGULAMA EĞİTİMLERİ İÇİN İSTANBUL’A GİDİYOR

31 Ocak 2023
DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ UYGULAMA EĞİTİMLERİ İÇİN İSTANBUL’A GİDİYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri derslerde öğrendikleri teorik bilgileri pekiştirmek amacıyla İstanbul’a giderek uygulamalı eğitimler alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencilerinin sivil havacılık sektörünün en önde gelen, bilgi ve tecrübe ile donanmış kabin hizmeti görevlileri olarak mezun olmalarını sağlayabilmek adına öğrencilerin İstanbul’da Pegasus Hava Yolları kabin eğitimi tesislerinde ve ayrıca İstanbul Havalimanı’nda uygulamalı bir şekilde eğitim alacaklarını bildirdi. Prof. Dr. Kılıç, öğrencilerin aldıkları eğitim sonunda sertifikayla bu eğitimlerinin belgeleneceğini de ifade etti.

Turizm Fakültesi Uzman Öğretim Görevlisi Aslı Akı’nın da eşlik edeceği öğrencilere 1 Şubat 2023 tarihinde Pegasus Hava Yolları’nın Mock-Up Uçuş Simülasyonu Eğitim Merkezi’nde eğitimler verilecek. Bu eğitim kapsamında, DAÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri program öğrencileri gerçek hayatta uçağın kabininde uygulayabilecekleri becerileri benzer bir ortamda uygulama ve öğrenme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca, öğrenciler 2 Şubat 2023 tarihinde Kontrol Merkezi operasyonları, İGA Hava Tarafı operasyonları, İGA Kule ve Kargo operasyonları ve Türk Hava Yolları (THY) Kabin Hizmetleri operasyonlarına ilişkin İstanbul Havalimanı’nda eğitimlere katılacak.

Paylaş

Önceki Haber

KKTC’NDE, AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA TC AFAD YETKİLİLERİ İLE ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Sonraki Haber

DAÜ İLE SOS ÇOCUK KÖYÜ DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − three =