DAÜ İLE SOS ÇOCUK KÖYÜ DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

31 Ocak 2023

DAÜ İLE SOS ÇOCUK KÖYÜ DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile SOS Çocuk Köyü Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı. 31 Ocak 2023 Salı günü, saat 10:30’da gerçekleştirilen iş birliği protokolüne DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile SOS Çocuk Köyü Derneği Ulusal Müdürü Refika İnce imza koydu. Söz konusu imza töreninde DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Aktuğlu, DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi (DAÜ – PDRAM) Başkanı Dr. Psk. Fatoş Özeylem, DAÜ – PDRAM Psikiyatristi Dr. Mehmet Yağlı, SOS Çocuk Köyü Derneği Program Müdürü Ahmet Akarsu ve Ulusal Program Gelişim Danışmanı Fatma Amcaoğlu hazır bulundu.

İmzalanan iş birliği protokolü ile DAÜ’ye, SOS’e ve Kıbrıs Türk Toplumuna fayda sağlayacak ortak çalışmalar yapılması amaçlanıyor. DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hocanın gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ – PDRAM’ın çok önemli görevleri üstlendiğini ve yaşanılan psikolojik sıkıntılarla ilgili her zaman destek olduğunu vurguladı. Üniversitelerin eğitim ve araştırmanın yanında topluma hizmet alanında da görevlerinin olduğunu aktaran Prof. Dr. Hocanın, bu kapsamda daha önceden SOS ile var olan iş birliğinin söz konusu protokol ile daha geniş bir çerçeveye oturtulacağının altını çizdi. Bir devlet üniversitesi olarak her alanda toplumun ileriye gitmesi için adımlar atmaya devam edeceklerini bildiren Prof. Dr. Hocanın, alanında uzman öğretim üyeleri ile birlikte büyük bir titizlikle her alana destek vermeye çalıştıklarını vurguladı. SOS Çocuk Köyü’nün yaptıkları işler ile her zaman gurur duyduklarını aktaran Prof. Dr. Hocanın, yapılan işlerin çocuklar için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. DAÜ’nün bilimsel olarak güç ve destek vermeye hazır olduğunun altını çizen Prof. Dr. Hocanın, protokolün çocuklara faydalı olmak adına daha sistemli ve düzenli bir etki yaratacağına inandığını sözlerine ekledi.

SOS Çocuk Köyü Derneği Ulusal Müdürü İnce, gerçekleştirdiği konuşmasında DAÜ – PDRAM ve DAÜ ile olan iş birliğinin uzun yıllardır devam ettiğinin altını çizerek, alanında uzman ve etik değerlere bağlı bir kurum ile iş birliği içerisinde olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını vurguladı. İnce, çocukların, gençlerin ve alanında uzman ekiplerin eğitimlerini alarak ve güncel gelişmeleri takip ederek yaklaşımlar sergilemesi açısından protokolün paha biçilemez değerde olduğunu vurguladı. Yıllardır DAÜ – PDRAM ile yürütülen iş birliklerinin bugün imzalanan iş birliği protokolü ile daha da güçleneceğini aktaran İnce, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ UYGULAMA EĞİTİMLERİ İÇİN İSTANBUL’A GİDİYOR

Sonraki Haber

GMB BAŞKANI DR. SÜLEYMAN ULUÇAY’DAN DAÜ VYK BAŞKANI DR. ERDAL ÖZCENK’E ZİYARET

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 1 =