TELSİM FREEZONE 8. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI MUHTEŞEM BİR FİNALLE SONA ERDİ

TELSİM FREEZONE 8. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI MUHTEŞEM BİR FİNALLE SONA ERDİ

EN İYİ ORKESTRA ÖDÜLÜ LEFKOŞA GÜZEL SANATLAR LİSESİ’NİN OLDU

Telsim’in, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlediği Telsim Freezone 8. Liselerarası Müzik Yarışması muhteşem bir finalle sonuçlandı. Finale, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve üst düzey bürokratlar katıldı.

Yarışmanın sunuculuğunu Soydan Korkmaz ve İnci Moreket’in yaptığı Telsim Freezone 8. Liselerarası Müzik Yarışması, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Yarışmaya 17 liseden 19 grup katıldı. BRT 2’den canlı yayınlanan yarışmanın finalinde, geçmiş yıllarda Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’nı kazanan Naciye Aşıksoy ve Cemile Gürçağ da sahne aldı. Yarışmanın jürisinde ise, Ses Mühendisi Ahmet Güvenler, Şan Eğitmeni ve Operacı Burcu Durmaz, Müzisyen ve Müzik Öğretmeni Emre Çeker, Reva Grubu Solisti Hüseyin Kasap ve Müzisyen ve Bateri Eğitmeni Hussein Ahmet yer aldı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: “ÇALIŞKAN VE ÖZGÜVENLİ BİR NESİL İSTİYORUZ. BU NESİL SİZSİNİZ”
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, iki yıldır zor bir dönemden geçildiğini ve bu gibi etkinliklere hasret kalındığını belirterek, tekrardan bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Gelecek sene daha fazla okul ve öğrencinin katılımıyla bu yarışmanın düzenlenmesini dileyen Çavuşoğlu, eğitimin sadece akademik olmaması gerektiğini, sanat, spor ve hobiyle desteklenmesi gerektiğini belirtti ve “Çalışkan, özgüvenli bir nesil istiyoruz. Bu nesil sizsiniz” dedi.
Çavuşoğlu, başta Telsim, öğrenci ve öğretmenler, jüri ve organizasyon ekibi olmak üzere katkı koyan herkese teşekkürlerini iletti.

TANPINAR: “YENİ REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”
Telsim Freezone 8. Liselerarası Müzik Yarışması’nın 2 yıllık aradan sonra yeniden yapılıyor olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Telsim Genel Müdür Yardımcısı Tanpınar, “Pandemi canımızı çok yaktı, siz gençlerimizle biraraya gelmeyi, bu sahneyi, müziği çok özledik.” dedi. Liselerarası Müzik Yarışması sahnesinin büyük rekorlara imza attığını da dile getiren Tanpınar, “Bu yıl 8’inci Liselerarası Müzik Yarışmamız ile yeni rekorlar kırmaya devam edeceğiz. Bu sahnede bugüne kadar 150’den fazla orkestra yarıştı, binden fazla yarışmacı sahne aldı ve bu rekora bir yenisini bugün yenilerini ekleyeceğiz.” dedi. Tanpınar, yarışmaya katılan tüm öğrencileri, onların öğretmenlerini ve ailelerini tebrik etti. Yarışmanın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirildiğinin de altını çizen Tanpınar, tüm çalışmalarından dolayı Eğitim Bakanlığına teşekkürlerini sundu. Tanpınar son olarak Ulu Önder Atatürk’ten “Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur.” Sözünü hatırlatarak, “Siz pırıl pırıl gençlerin bu damarı asla koparmayacağından emin olmak hepimize sonsuz güven veriyor” dedi.

Telsim Freezone 8. Liselerarası Müzik Yarışması’nın sonuçları şu şekilde:

EN İYİ ORKESTRA
1. Orkestra: LEFKOŞA GÜZEL SANATLAR LİSESİ GRUP VARYANT
2. Orkestra: GAZİ MAĞUSA TÜRK MAARİF KOLEJİ
3. Orkestra: POLATPAŞA LİSESİ

EN İYİ İCRA PERFORMANSI
Okul: NAMIK KEMAL LİSESİ

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI
Okul: NECAT BRITISH COLLEGE​

EN İYİ KIZ SOLİST
1. Kız Solist İsim: SİMAY VECHİ Okul: LEVENT COLLEGE GRUP I
2. Kız Solist İsim: FİDEL GÜLEÇYÜZ Okul: GAZİ MAĞUSA TÜRK MAARİF KOLEJİ
3. Kız Solist İsim: EZEL NEŞE Okul: GÜZELYURT KURTULUŞ LİSESİ

EN İYİ ERKEK SOLİST
1. Erkek Solist İsim: SALDIRAY ÖZARI Okul: LEFKOŞA GÜZEL SANATLAR LİSESİ GRUP MUTASYON
2. Erkek Solist İsim: MUSTAFA KERESTECİ Okul: SEDAT SİMAVİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
3. Erkek Solist İsim: MİRKAN ÇAKIR Okul: GÜZELYURT MESLEK LİSESİ

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI ​
1 Enstrüman İsim: DERVİŞ BARUT Okul: NECAT BRITISH COLLEGE
2. Enstrüman İsim: IRMAK ÖZBERK Okul: LEFKOŞA GÜZEL SANATLAR LİSESİ GRUP MUTASYON
3. Enstrüman İsim: DENİZ BESİM Okul: TÜRK MAARİF KOLEJİ

RAİF DENKTAŞ ÖZEL ÖDÜLÜ
İsim: DENİZ ÖZKİBAR Okul: LEFKOŞA TÜRK LİSESİ

Paylaş

Önceki Haber

Otuz Nisan Dünya çorba günü

Sonraki Haber

KEMPO MİLLİ TAKIMl TUNUS YOLCUSU

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =