İskele de halk dansları ve kostüm güzelleri seçildi

52. GELENEKSEL İSKELE FESTİVALİ
ULUSLARARASI HALK DANSLARI FESTİVALİ KOSTÜM VE FESTİVAL GÜZELLERİ SEÇİMİ İLE DEVAM ETTİ
FESTİVAL GÜZELLERİ MACARİSTAN’DAN
İSKELE GÜZELLERİ TÜRKİYE VE MACARİSTAN’DAN
EN İYİ KOSTÜM ÖDÜLLERİ MACERİSTAN VE RUSYA’NIN
BASIN ÖDÜLLERİ RUSYA VE MACARİSTAN’IN
İSKELE GÜZELLERİ MACARİSTAN VE TÜRKİYE’NİN
28 Haziran’da başlayan ve 7 Temmuz’a kadar sürecek 52. Geleneksel İskele Festivali dün (30 Haziran) akşam, İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun himayelerinde bu yıl 27.’si düzenlenen İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali ‘geleneksel kostüm defilesi’ ile bay ve bayan festival güzeli seçimi ile devam etti. Birçok dalda ödülün verildiği gecenin en güzelleri Macaristan’dan seçildi. İskele Belediyesi Asbaşkanı Halil Dericioğlu, İskele Belediyesi Meclis Üyeleri Eray Göksan, Ahmet Orun, İldeniz Elbasan, Kubilay Aşık, Güzellik Uzmanları Seral Sökmen, Aygün Ö. Güleçyüz, IOFF Dünya Başkanı Faruk Alkaya, eski güzellerden İskele Belediyesi İdari Sorumlu Gülgün Dargın, BRT Kameramanı Eser Özdınak, Saebina LTD direktörü Alma Baymani’nin jüri koltuğuna oturduğu geceye İskele Belediyesi Meclis Üyeleri Seymen Yılmaz ile Sefa Kurukafa’nın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

FESTİVAL GÜZELLERİ BİRİNCİLİKLERİ MACARİSTAN’IN OLDU
Bu yıl 27. yaşını kutlayan İskele Belediyesi Halk Dansları Festivali, ülkemiz ve Türkiye’nin yanı sıra Macaristan, Bolivya, İan, Uruguay ve Rusya ekiplerini İskele’de buluşturdu. Gecede güzelliklerini ve kostümlerini yarıştıran ekipler, birincilik için mücadele etti. Festivalin bu yıl ki erkek ve kadın festival güzeli ödülleri Macaristan’a gitti. Erkek Festival güzeli 3 numara Macaristan’dan yarışan Laszlo Bazso, Kadın Festival Güzeli de yine Macaristan ekibinden 3 numara ile yarışan Violetta Juhasz oldu. Birincilik ödülleri İskele Belediyesi Asbaşkanı Halil Dericioğlu ile Meclis Üyesi Ahmet Orun tarafından verildi.

Bayan festival güzelleri
1 Violetta Juhasz – Macaristan
2. Aldana Van Velthoven – Uruguay
3. Sutormina Victoria – Rusya

Bay festival güzeli
1.Laszlo Bazso – Macaristan
2. Diadichkin Georgi – Rusya
3. Richar Carrasco –Uruguay

EN İYİ KOSTÜM ÖDÜLLERİ MACARİSTAN VE RUSYA’NIN OLDU
İskele Açık Hava Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede en iyi erkek kostüm ödülü ise Macaristan ve Rusya’nın oldu. En iyi erkek kostümü Macaristan’a en iyi bayan kostümü ödülü ise Rusya’ya gitti. Birincilere ödülleri İskele Belediyesi Meclis Üyeleri İldeniz Elbasan ile Seymen Yılmaz tarafından verildi.

Gecede ödülleri Meclis Üyeleri Eray Göksan ve Kubilay Aşık tarafından verilen Bay-Bayan İskele ödülleri Türkiye ve Macaristan’a, ödülleri BRT Kameramanı Eser Özdınak ve duayen gazeteci İsmet Ezel tarafından verilen bay-bayan basın ödülleri Macaristan ve Rusya’ya, ödülleri IOFF Dünya Başkanı Faruk Alkaya ve Turgut Çavlan tarafından verilen Bay-Bayan Venüs Beach ödülleri Bolivya ve Rusya’ya, ödülleri Saebina Ltd Direktörü Alma Baymani tarafından verilen bay-bayan Saebina ödülleri de İran ve Macistan’a gitti.

BAY VE BAYAN İSKELE GÜZELİ
Bayan İskele: Eszter Mohos – Macaristan
Bay İskele: Tuna Toprak – Türkiye

BAY VE BAYAN BASIN GÜZELLERİ
Bayan Basın: Sutormina Victoria –Rusya
Bay Basın: Laszlo Bazso –Macaristan

BAY VE BAYAN VENÜS BEACH
Bayan Venüs Beach: Khovrich Arina –Rusya
Bay Venüs Beach : Pablo Grandi Sardon – Bolivya

BAY VE BAYAN SAEBİNA GÜZELLERİ
Bayan Saebina: Mahdeye Mohammadi – İran
Bay Saebina: Norbert Biro – Macaristan

Paylaş

Önceki Haber

1 Temmuz DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI GAZİMAĞUSA’DA KUTLANDI

Sonraki Haber

3. Osman Çetintaş Bedi’s Plaj Voleybolu Turnuvası tamamlandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − eleven =