UBP genel sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu

UBP GENEL SEKRETERİ VE GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ OĞUZHAN HASİPOĞLU’NUN MESAJI:

Kendisini, Kıbrıs Türk Halkı’nın egemenliği, eşitliği, Kıbrıs’ta kendi devleti altında, hür ve bağımsız yaşamasına adamış, güçlü kişiliği, liderliği, hukuki derinliği, gelecek vizyonu ile Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ı 12. Ölüm Yıldönümü’nde minnet ve saygıyla anıyorum.

“Bağımsızlık benim karekterimdir” sözünün, Rumların tüm ada üzerindeki hakim anlayışına inat, günümüz koşullarında güncelliğini korumakta, anlamı giderek daha da artmaktadır.

Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Denktaş’ın çizdiği hedef doğrultusunda, Anavatan Türkiye’nin tam desteği ile KKTC, tüm kurumlarıyla, yasama, yürütme ve yargısıyla, işlevsel demokrasisi ile her geçen gün daha da gelişirken, daha güçlü, daha vizyoner, daha çok gelişime açık bir geleceğe yol alması için bizler de elimizden gelen gayreti vargücümüzle göstermeye devam edeceğiz.

Denktaş ile aynı mesleği paylaşmanın gururunu her zaman taşımakla birlikte, onun bağımsızlık temelindeki hedefleri doğrultusunda, elde edilen hukuki, siyasi ve diplomatik kazanımlarımıza yenilerini eklemek başlıca görevimiz olacaktır.

Ruhun Şad Olsun Merhum Liderimiz…

Paylaş

Önceki Haber

GMB ye ziyaret

Sonraki Haber

DAÜ Anılarında Denktaş Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − seven =