DAÜ temel eğitim bölümü

13 Aralık 2023

HALKLA İLİŞKİLER VE MEDYA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BİLDİRİLMİŞTİR;

DAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ YENİ ÖĞRENCİLERİYLE TANIŞTI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyeleri ile 2023-2024 Akademik Yılı’nda Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Programlarına başlayan öğrenciler, düzenlenen tanışma etkinliğinde bir araya geldiler.

DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, bölümün aralarına katılan yeni öğrencilere her yıl bir “Hoş geldiniz” etkinliği düzenlediğini belirterek, bunun öğrencilere DAÜ aidiyeti kazandırmak açısından önemli bir başlangıç olduğunu ifade etti.

Sunulan Olanaklar Tanıtıldı
DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği Programı’nın AQAS akreditasyonuna sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Gürşimşek, öğretmen adaylarının çağın gerektirdiği çağdaş öğretmen yeterliklerini kazanabilmeleri için DAÜ’nün ve Eğitim Fakültesi’nin kendilerine sunduğu olanakların öğrencilere tanıtıldığını açıkladı.

Samimi bir havada gerçekleşen etkinlikte öğretim üyeleri, öğrencilere öğretmenlik mesleği ve DAÜ’de kendilerini geliştirmeleri fırsatları konularında önemli mesajlar iletirken, öğrenciler çeşitli konulardaki sorularına yanıt buldular.

Etkinlik sonunda öğrencilere Temel Eğitim Bölümü tarafından hazırlanan Temel Eğitim Bölümü Öğrenci El Kitabı ile DAÜ Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (DAÜ-PDRAM) tarafından hazırlanan bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Paylaş

Önceki Haber

Gazi Mağusa kale içine müze

Sonraki Haber

İskele de adalet ateşi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =