Üstel UBP’lilere de müjdeyi verdi: Yeni Genel Merkez

Üstel UBP’lilere de müjdeyi verdi: Yeni Genel Merkez

UBP’nin yıllardır en büyük sıkıntılarından biri olan ve pek çok kurultayda da gündeme getirilen yeni genel merkez binası projesi Genel Başkan ve Başbakan Ünal Üstel tarafından başlatılıyor.

Üstel, 48. Kuruluş Yıldönümü Balosu’nda, UBP’lilere bu müjdeyi verdi.

KKTC’nin yıllardır en büyük siyasi gücü UBP’ye yakışır, modern hatlar içeren bir genel merkez yapacaklarını açıklayan Üstel, projeyi bir
tanıtım videosu eşliğinde kamuoyu ile paylaştı.

Üstel, Çağdaş, UBP’nin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, ülkedeki siyasi partiler arasında en görkemli genel merkez binası ünvanı taşıyacak projenin önümüzdeki Ekim Ayı’nda başlayacağını ve 1 yıl içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Projenin teknik detaylarına göre, toplamda 9725 metrekarelik araziye konumlandırılacak yeni Ulusal Birlik Partisi Genel Merkez Binası, modern mimarisi ve çeşitli fonksiyonları ile günümüz ihtiyaçlarına hizmet edebilmesi için güncel teknolojik altyapı düşünülerek tasarlandı.

Projede, 162 araçlık park yeri, yeşil alanlarıyla peyzaja da önem verildi

Merkez binanın toplam kapalı alanı 3115 metrekare olacak…

Proje 4 kat düşünülerek tasarlandı.

Zemin katta, danışma, ofisler ve genel binaya hizmet edecek lobi ve bekleme alanı; 248 kişi kapasiteli parti meclis salonu, ayrıca salona ait fuaye ve kulis alanları; tüm binaya hizmet edecek kantin ve akşamları de aktif kullanıma uygun tasarlanmış minimum 64 kişi kapasiteli kafeterya alanı ve 134 metrekarelik kapalı depo tasarlandı.

Yine zemin katta konumlandırılmış, merkez bina ile bağlantılı, Ulusal Birlik Partisinin yerel ve güçlü sesi Güneş TV için sanal stüdyo, radyo, performans odaları, kontrol ve arşiviyle tam teşekküllü bir uydu yayını yapabilecek stüdyo eklendi.

Birinci katta 6 adet ilçe başkanı odası, özel görüşme odaları, gençlik kolları ve kadın kollarına ait iki ayrı oda; toplantı ve seçim koordinasyon odaları gibi farklı amaçlar için ayrı mekanlar ve son olarak belediye başkanı ve milletvekili salonu bulunacak.

İkinci katta genel sekreter ve 4 adet genel sekreter yardımcısı odası yanı sıra 9 kişilik bir toplantı odası da düşünüldü.

toplamda 400 metrekare yeşil terasa sahip olacak yeni genel merkezde, Etkinlik ve kutlama gibi farklı amaçlar da mümkün olabilecek…
Projede yeşil çatı sistemi ile de ekolojik bir perspektif benimsendi.

Son olarak üçüncü katta ise genel başkan odası ve kendisine ait dinlenme odası; genel başkan sekreteri, danışmanı ve özel kalem müdürü odaları; ayrıca 22 kişi kapasiteli MYK toplantı odası planlandı.

Binada, Genel Başkan katı için asansör de planlandı.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ GÖRKEMLİ GECEDE BULUŞTU

Sonraki Haber

DAÜ 13. SANAT BULUŞMASI SONA ERDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 10 =