GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI Dr ULUÇAY GÖREVİNİ ÇOCUKLARA DEVRETTİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI Dr ULUÇAY GÖREVİNİ ÇOCUKLARA DEVRETTİ
Geleceğin umudu, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başladı.
Gazimağusa’nın yaşadığı yas nedeni ile okullarda bu yıl coşkulu kutlamalar yerini tören kutlamalarına bırakırken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Şehit Hüseyin Akil İlkokulu ve Alasya İlkokulu’ndan çocuklar okullarını ve arkadaşlarını temsilen Gazimağusa Belediye Başkanı Dr Süleyman Uluçay’a ziyarette bulundu.
Gazimağusa Belediye Başkanı Dr Süleyman Uluçay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bugün (19 Nisan) koltuğunu çocuklara devretti.
Çiçek taktim ettikleri Başkan Dr Uluçay ile sohbet etme imkanı bulan çocuklar, kendilerine verilen armağanlarla da mutlu oldular.
BAŞKANLIK MAKAMINDA PROJELERİNİ ANLATTILAR
Şehit Hüseyin Akil İlkokulu ve Alasya İlkokulu’ndan ziyarete gelerek Gazimağusa Belediye Başkanı Dr Süleyman Uluçay tarafından Belediye Başkanlığı koltuğuna davet edilen 6 çocuk hem okulları hem de Gazi Mağusa kenti için hayallerini ve belediye başkanı olmaları halinde yapmak istedikleri projeleri anlattılar.
Alasya İlkokulu’ndan gelen Sıla Selden Abiç başkan olsaydı, Mağusa’da çocuklar için bilim merkezleri kuracağını söylerken, kentte daha çok yeşil alan, kapalı spor alanları ve tramvay olmasını istediğini dile getirdi.
Seyit Ali Bilgen önceliğinin okulu olduğunu, Alasya İlkokulu’nda halı sahanın çim saha olmasını istediğini ve yine okullarında kapalı spor salonu olmasını istediğini belirterek ifade etti. Bilgen başkan olması halinde yolları düzelteceğini de söyledi.
Derin Dikmen Mağusa’da çocukların daha kaliteli zaman geçirebilmesi için daha çok oyun parkı olmasını istediğini belirtirken, Mağusa’nın daha çok sosyal etkinliklerin düzenlendiği ve depreme dayanıklı evlerin olduğu bir kent olmasını istediğini söyledi.
Şehit Hüseyin Akil İlkokulu’ndan gelerek Belediye Başkanı koltuğuna oturan Mira Çakır kente daha çok park yapmak ve mevcut parkları da düzeltmek istediğini söyledi.
Nesil Kasapoğlu kendisinin paten ve bisiklet sürebildiğini ancak mahallelerinde kaldırıma araçlar park ettiği için, yolların da paten ve bisiklet sürmesi için tehlikeli olduğu için kendisinin belediye başkanı olması halinde Mağusa’ya paten bisiklet ve kaykay yolları yapacağını söyledi.
Salih Emir Bingöl de bisiklet sürmek için güvenilir yollar olmasını isterken, aynı zamanda okullarında kapalı yüzme havuzunun da olmasını istedi.
BAŞKAN Dr ULUÇAY: İRADENİN İNSANIN KENDİSİNDE OLMASI ÇOK ÖNEMLİ
Ziyarete gelen çocuklarla sohbet ederek kendisi ile ilgili bazı anekdotlar da paylaşan Başkan Süleyman Uluçay, ziyaret vesilesi ile tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Başkan Dr

Uluçay çocukları, bir konuda karar verirken aile ile paylaşılmasının önemli olduğunu ancak karar vermede irade göstermenin son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “sizin adınıza kimsenin karar vermesine müsaade etmeyin, iradenin insanın kendisinde olması çok önemlidir” nasihatinde bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Sonraki Haber

BAŞKAN Dr ULUÇAY, GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ PERSONELİNİN BAYRAMINI KUTLADI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 1 =