DAÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ

19 Nisan 2023
DAÜ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Vakıflar İdaresi (EVKAF) tarafından, 18 Nisan 2023 Salı günü, DAÜ Atatürk Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC Milletvekili Hüseyin Çavuş Kelle, EVKAF Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Gazimağusa Başkonsolosu İlyas Çetin ile Muavin Konsolos Hülya Çetin, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, DAÜ VYK Üyeleri, Rektör Yardımcıları, DAÜ personeli ve 2,500’i aşkın öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. DAÜ Atatürk Meydanı’nda dünyanın dört bir yanından DAÜ’ye öğrenim görmeye gelen öğrenciler ve personel iftar öncesinde okunan duaların ardından hep birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. İftar menüsünde fırında tavuk, kuru fasulye, pirinç pilavı, ekmek, revani, ayran ve su yer aldı.

“Bir Arada Olmak Çok Güzel”
İftar yemeğinde konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, DAÜ ailesi olarak birlikte oruç açmanın ve güzellikleri paylaşmanın çok güzel olduğunu belirterek, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen iftar yemeğinin gelenekselleşmiş olmasını temenni etti. İftar yemeğinin Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin katkıları ile gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Hocanın, bu bağlamda EVKAF Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter’e teşekkürlerini iletti. Söz konusu iftar yemeği ile birlikte muhabbetin arttığını aktaran Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’de Ramazan ayı boyunca stadyum yanında yer alan camide her akşam iftar yemeği verildiğinin de altını çizdi. Tüm öğrencilere yaklaşan sınav haftalarında başarılar dileyen Prof. Dr. Hocanın, herkese hayırlı iftarlar ve Ramazan ayının sonunda mutlu bayramlar diledi.

“Ramazan Ayı Hoşgörüdür”
DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk de, DAÜ ve EVKAF’ın düzenlediği iftar sofrasına katılan herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Ramazan ayının insanlar arasındaki dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve gönül birliğinin güçlenmesine neden olduğunu belirten Dr. Özcenk, Ramazan ayında sahip olduğumuz nimetlere şükretmemiz gerektiğinin hatırlatıldığını vurguladı. Dr. Özcenk, bu sene ikincisi gerçekleştirilen iftar yemeğinin geleneksel olarak her yıl devam etmesini temenni etti. Dr. Özcenk “Kısacası Ramazan ayı sevgidir, saygıdır, hoşgörüdür, paylaşmadır ve beraberliktir. Toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe daha da güçleneceğiz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Nice sofralarda hep birlikte olmayı diliyorum.” şeklinde konuşarak, Ramazan ayının sonunda kutlanacak bayramın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

“Ramazan Ayı Kendimizi Hesaba Çekme Zamanıdır”
EVKAF Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ise, DAÜ’ye gelmenin her zaman çok güzel duygular uyandırdığını belirterek, Kıbrıs’ın en değerli ve kaliteli Üniversitesi olan DAÜ’nün Avrupa ve Orta Doğu’da da en kaliteli üniversiteler arasında gösterildiğini vurguladı. DAÜ’nün Kıbrıs için bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Benter, hem verilen eğitim kalitesi hem de dünya literatüründeki kaliteli yayınları yakından takip ettiklerini vurguladı. Ramazan ayının dinimizde kendimizi hesaba çekme ayı olduğunu aktaran Prof. Dr. Benter, Ramazan ayı sonunda manevi yönden daha iyi insanlar olarak ortaya çıkılmasını temenni etti. Prof. Dr. Benter, herkese Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı’nın hayırlı olmasını diledi.

Paylaş

Önceki Haber

“MAĞUSAYI DAYANIŞMA İYİLEŞTİRECEK” KAMPANYASINA GÖKÇE MEDİKAL VE GARGA TURİZM’DEN ÖRNEK DESTEK

Sonraki Haber

GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI Dr ULUÇAY GÖREVİNİ ÇOCUKLARA DEVRETTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + thirteen =