DAÜ BTYO’DAN MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİNE YAZILIM VE MİKROİŞLEMCİ KURSU

21 Mart 2023
DAÜ BTYO’DAN MESLEK LİSESİ ÖĞRETMENLERİNE YAZILIM VE MİKROİŞLEMCİ KURSU

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu (DAÜ BTYO) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’nün talebi üzerine; Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Karpaz Meslek Lisesi ve İskele Ticaret Lisesi’nde çalışmakta olan 14 öğretmene yazılım ve mikroişlemci kursu verildi. 8-9 Mart 2023 ve 15-16 Mart 2023 tarihlerinde her gün üç saat olmak üzere toplamda 12 saat süren kurs, DAÜ BTYO Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Öğretim Görevlisi Mesut Yakup tarafından verildi. Kursun içeriğinin hazırlanmasına DAÜ BTYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Doğanalp, Öğretim Görevlisi Hasan Özçelikhan ile Öğretim Görevlisi Ali Murat da katkı koydu.

Kursun oldukça başarılı ve verimli geçtiğini belirten Öğretim Görevlisi Mesut Yakup, Bakanlığın talebi doğrultusunda verdikleri eğitimin yazılım ve donanım ağırlıklı olarak gerçekleştiğini aktardı. Meslek liselerinden kursa katılan öğretmenlerin bilişim alanından olduğunu belirten Yakup, kursun tamamlanmasının ardından öğretmenlerden olumlu geri dönüşler aldıklarını ve talep edilmesi halinde DAÜ BTYO olarak bu tür kursları memnuniyetle vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Paylaş

Önceki Haber

KRY Meclis Başkanı AnnitaDimitru’nun, Bahreyn’de düzenlenen Parlamentolar ArasıBirlik toplantısında açılan KKTC bayrağı ile ilgili olarak yapmış olduğu şikayet ile ilgili olarak, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun Basın Açıklaması :

Sonraki Haber

DAÜ KIZILAY ÖĞRENCİ KULÜBÜ’NDEN OYUNCAK TOPLAMA KAMPANYASI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + seven =