DAÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

19 Mart 2023
DAÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, fakülte temsilcisi 1. sınıf öğrencisi İhsan Özalan, Amerika Birleşik Devletleri Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen SUSI (Study of U.S. Institutes) programını tam
burslu olarak kazanarak fakültede bir ilki gerçekleştirdi.

77 kişi arasından söz konusu bursu kazanan iki Kıbrıslı’dan biri olan İhsan Özalan, 18 Haziran – 27 Temmuz 2023 tarihleri arasında 4 hafta boyunca Michigan State Üniversitesi’nde Sivil Katılım (Civic Engagement) kursuna katılacak. Özalan, kursun ardından bir hafta Washington D.C’de dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan öğrencilerle bir araya gelecek.

DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde bir ilki gerçekleştiren Özalan, DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Tüzmen ve Öğretim Görevlisi Havva. Ö. Kılgöz’ün önderliğinde ve katkılarıyla daha birçok öğrenci projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ, TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ’NDE “DEPREMLER VE AFET YÖNETİMİ” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sonraki Haber

KRY Meclis Başkanı AnnitaDimitru’nun, Bahreyn’de düzenlenen Parlamentolar ArasıBirlik toplantısında açılan KKTC bayrağı ile ilgili olarak yapmış olduğu şikayet ile ilgili olarak, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu’nun Basın Açıklaması :

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 7 =