BAŞKAN ARTER KANALİZASYON KAZILARI İLE İLGİLİ AVRUPA BİRLİĞİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

BAŞKAN ARTER KANALİZASYON KAZILARI İLE İLGİLİ AVRUPA BİRLİĞİ YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Gazimağusa Belediyesi Başkanı İsmail Arter ve Gazimağusa Belediyesi Kanalizasyon ve Bayındırlık, Proje Bölümü yetkilileri, kentte bir süredir devam eden kanalizasyon kazıları ile ilgili Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Bölüm Başkanı Virve Vimpari, Laura Carpino ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi yetkilisi Evren Çavdır ile görüş alışverişinde bulunmak amacı ile bugün bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda iş güvenliği ve projenin işleyişi konuları görüşüldü. Avrupa Birliği yetkilileri, Gazimağusa genelinde bir süreden beri devam eden projede asfaltlama çalışmalarının hızlandırılması ve kazı yapılan bölgelerde güvenliğin artırılması konusunda yeni girişimleri olacağına dikkat çekti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptığı açıklamada, toplantının kanalizasyon projesinin ilerleyişi sırasında şehir halkının huzur, güven ve rahatının bozulmadan projenin ilerletilmesi konusu üzerine gerçekleştiğini ifade etti.

Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Bölüm Başkanı Virve Vimpari de, Avrupa Birliği tarafının da bu projenin en iyi şekilde yürütülmesi için Gazimağusa Belediyesi ve Başkan İsmail Arter’in yaptığı olumlu katkıdan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Zorlu bir süreç olduğunu ancak özellikle asfaltlama çalışmalarının hızlanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Vimpari, bölge halkından anlayış diledi.

Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi yetkilisi Evren Çavdır da projenin başarıya ulaşıp halkın kullanımına sunulması için ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi olarak hem Gazimağusa Belediyesi hem de Avrupa Birliği ile yakın işbirliğini sürmeye devam edeceklerini ve ellerinden gelen katkıyı koyacaklarını ifade etti.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ AVRUPA’DA RÜZGAR GİBİ ESTİ

Sonraki Haber

MORMENEKŞE ÇAĞDAŞ KADINLAR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN İSMAİL ARTER’E ANLAMLI ZİYARET

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =