DAÜ SANAT GÜNLERİ İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

12 Ekim 2022
DAÜ SANAT GÜNLERİ İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü ile DAÜ Sanat Koordinatörü Zehra Şonya organizasyonunda, Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen “DAÜ Sanat Günleri” ile ilgili 12 Ekim 2022 Salı günü, saat 11:30’da, DAÜ L’Apprenti Restoran’da Basın Toplantısı düzenlendi. Söz konusu Basın Toplantısı’nda DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. D. Deniz İşçioğlu, DAÜ Sanat Koordinatörü Zehra Şonya ve Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü, Öğrenci Kulüpleri Birim Sorumlusu Çiğdem Duvarcı açıklamalarda bulundu.

Sanat Günleri 13 Ekim – 9 Kasım Tarihleri Arasında
Konuşmasında DAÜ Sanat Günleri’nin 13 Ekim – 9 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten Prof. Dr. İşçioğlu, DAÜ Sanat Günleri’nde birbirinden güzel sanatsal etkinliklerin öğrenciler ve halk ile buluşacağını vurguladı. DAÜ Sanat Günleri’nin gerçekleşmesinde özenle ve titizlikle çalışıldığına dikkat çeken Prof. Dr. İşçioğlu, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bir Yazarla Piyanistin Buluşması Resitali
DAÜ Sanat Günleri, 13 Ekim 2022, Perşembe günü aksamı 19:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenecek olan “Bir Yazarla Piyanistin Buluşması” isimli resital ile başlayacak. Yazar Kürşat Başar ile Piyanist Rüya Taner’i bir araya getiren söz konusu resitalde dünyaca ünlü konser piyanisti Rüya Taner ve uzun yıllardır müzik sahnesinde saksafonu ile yüzlerce konser veren ve iki albüm çıkaran Kürşat Başar klasik müzik ve otantik eserlerden oluşan özgün bir repertuvar ile sahne alacak.

Osman Keten Retrospektif Sergisi 14 Ekim’de
Osman Keten’in 44 yıllık sanat serüvenini içeren retrospektif sergisi “Belirlenmemiş ve Şekillenmemiş Öz” başlığı ile 14 Ekim 2022 Cuma günü, saat 18:30’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda açılıyor. 12 Kasım 2022 tarihine kadar hafta içi 10:00-17:00 saatleri arası ziyaretçilere açık olacak söz konusu sergide sanatçının çeşitli dönemlerine ait 80’den fazla eseri yer alıyor. Küratörlüğünü DAÜ Sanat Koordinatörü Zehra Şonya’nın üstlendiği serginin iki dilde oluşturulan kataloğunun metin yazarlığı Derya Ulubatlı ve Mine Keten tarafından kaleme alındı.

“Birlikte Yaratıyoruz” Etkinliği 20 Ekim’de
DAÜ Sanat Günleri 20 Ekim 2022 Perşembe günü, saat 10:30’da gerçekleştirilecek olan “Birlikte Yaratıyoruz” isimli atölye çalışması ile devam edecek. Portreler, Stiller ve Hikayeleri Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasına ilkokul çağındaki çocuklar katılacak. Çocuklar, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’na gelerek DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ve Rektör Yardımcıları ile buluşacak ve birlikte sanatsal etkinlikler gerçekleştirecekler. Etkinlikte eserler hakkında detaylı bilgiler alacak olan çocuklar kolaj çalışması yapma fırsatı da yakalayacaklar.

“Esaretten Özgürlüğe” Tiyatro Oyunu 26 Ekim’de
DAÜ Sanat Günleri kapsamında birbirinden güzel tiyatro oyunları sahne alacak. Kıbrıslı Türk Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Köroğlu ve Şenay Saçbüker’in rol aldığı Esaretten Özgürlüğe isimli tiyatro oyunu 26 Ekim 2022 Çarşamba akşamı saat 19:30’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahnelenecek. Tiyatro AŞHK’ın yazdığı ve Hüseyin Köroğlu’nun yönetmenliğini yaptığı oyun 1918’de Anadolu’nun işgaliyle başlayan ve 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla son bulan dönemi sahneye taşıyacak. Oyun, bir halkın Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde nasıl esaretten kurtulup destanlar yazarak özgürlüğe ulaştığını anlatıyor.

“Kutu Kutu” Oyunu Sahnelenecek
Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği tarafından sahnelenecek olan “Kutu Kutu” tiyatro oyunu 7 Kasım 2022 Pazartesi akşamı saat 19.30’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda seyirci ile buluşacak. Memet Baydur tarafından kaleme alınan oyunun yönetmenliği Mehmet Ulubatlı tarafından yapılıyor. Oyunda, büyükleri ile görüş farklılıkları nedeniyle evlerinden ayrılmış olan aydın gençlerin heykel, resim, tiyatro, opera gibi her tür sanat yapıtına karşı bir Belediye Başkanı ile olan çatışmalarını anlatıyor.

“Fanatik” Tiyatro Oyunu 9 Kasım’da Sahnelenecek
DAÜ Sanat Günleri 9 Kasım 2022 Çarşamba akşamı, saat 19:30’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahnelenecek olan “Fanatik” isimli tiyatro oyunu ile sona erecek. Michael Önder tarafından kaleme alınan ve Çağrı Şensoy’ın yönetmenliğini yaptığı söz konusu oyunda Neslihan Arslan, Nurhan Özenen ve Salih Bademci yer alıyor. Oyun, küçük çocukları için en iyisini yapmaya çalışırken kendilerini birbirlerine karşı çatışma içinde bulan bir ailenin komedisini anlatıyor.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ’NÜN YENİ ÖĞRENCİLERİ “HOŞ GELDİN GECESİ”NDE DOYASIYA EĞLENDİ

Sonraki Haber

14 Ekim 2022 gazeteleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + eighteen =