6 Ekim 2022 Dünya Serebral Palsi Farkındalık Günü

6 Ekim 2022 Dünya Serebral Palsi Farkındalık Günü
6 Ekim 2022 Dünya Serebral Palsi Farkındalık Günü
Serebral Palsi gelişmekte olan, henüz olgunlaşmamış beynin hasarına bağlı olarak meydana gelen bir anormallik sonucunda duruş, hareket, denge bozukluğu, kas kontrol yetersizliği problemlerinin başlıca görüldüğü bir durumdur. Serebral Palsi, çocuklardaki en sık engellilik nedenidir.
Serebral Palsi Farkındalık gününe özel planlanan etkinlikte Serebral Palsi’li bireyler ile ailelerine yönelik fiziksel aktivite yaptırmayı ve farkındalık eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda Lefkoşa Türk Belediyesi öncülüğünde Doğu Akdeniz Üniversitesi Pediatri Ünitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Bölümü, Kıbrıs Türk Fiziksel Aktivite Derneği ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlar Derneği’nden de destek alarak LTB Lefkoşa Merkez Binası’nda 6 Ekim 2022 Perşembe günü 09.30-12.00 saatleri arasında etkinlik gerçekleştirilecektir.
Tüm Serebral Palsili bireyler, Serebral Palsili bireylerin aileleri ve tüm destek vermek isteyen halkımız davetlidir.

Paylaş

Önceki Haber

Gazimağusa Mutlu Yaşam Derneği bünyesindeki MUTLU KORO 4.Uluslararası Türk Sanat Müziği Korolar Festivali’nde KKTC’yi başarı ile temsil etti.

Sonraki Haber

Havva Özay anma turnuvası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 12 =