DAÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖNDE GELEN SAĞLIK PROFESYONELLERİNİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTURDU

23 Eylül 2022

DAÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖNDE GELEN SAĞLIK PROFESYONELLERİNİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTURDU

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, DAÜ Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ-MİKA) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Kariyer Günleri etkinliklerinin 10’uncusu kapsamında, öğrencilerini alanında uzman başarılı sağlık profesyonelleri ile buluşturdu. DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, öğrencilerinin kariyer yolculuklarına katkıda bulunmak amacıyla sağlık bilimlerinin farklı alanlarından yurtiçi ve yurtdışından pek çok katılımcıyı misafir etti. Konuşmacılar, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine kariyer tecrübelerini aktarırken, aynı zamanda uzmanlaşacakları alanlarla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Etkinlikler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Kariyer Olanakları Anlatıldı
DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleşen 10. Uluslararası Kariyer Günleri etkinliğinin ilk konuğu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Yoğun Bakım Hemşireliği alanında uzman olan ve aynı zamanda Türk Hemşireler Derneği İzmir Şube Başkanı Dr. Ebru Melek Benligül oldu. Çevrim içi olarak düzenlenen etkinlikte Dr. Benligül, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine hemşirelik mesleğinin profesyonelleşme süreci ve meslekteki kariyer olanaklarıyla ilgili bir seminer verdi. Fakültenin ikinci konuğu, Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Fizyoterapisti Mustafa Fatih Çetintaş oldu. DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi amfisinde gerçekleşen etkinlikte Fizyoterapist Çetintaş, DAÜ’lü öğrencilere “Sahada ve Klinikte Fizyoterapist Olmak” başlıklı bir seminer verdi. 10. Uluslararası Kariyer Günleri etkinliğinin bir diğer konuğu ise Freelance Spor Yazarı Alp Özgen oldu. Özgen, “Sporda Üretmek” başlıklı seminerinde öğrenciler ile bir araya geldi.

“Çok Faydalı Buluyoruz”
Etkinlikler, Lefkoşa Acil Durum Hastanesi İdari Amiri Nigar Koç Güneş’in semineri ile devam etti. Güneş, DAÜ’lü öğrencilerle buluştuğu seminerde salgın hastalıklarla mücadelede sağlık yönetiminin rolü ve öneminden bahsetti. DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin bir diğer konuğu ise Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nden Acil Tıp Uzmanı Dr. Mustafa Yazıcıoğlu oldu. Çevrim içi olarak gerçekleşen etkinlikte Dr. Yazıcıoğlu tarafından öğrencilere “Afetlerde Sağlık Hizmeti” başlıklı seminer verildi. Son olarak, dünyanın önde gelen kimyasal endüstri firmalarından Belçika merkezli Tessenderlo Group’ta Sağlık ve Beslenme Bilimleri Lideri Prof. Dr. Reyhan Nergis Ünal, çevrim içi olarak düzenlenen seminerde DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. “Diyetisyenlikten Bilime: Hayallerinin Peşinden Koşmak” başlıklı seminer İngilizce dilinde gerçekleşti.

Kariyer günü etkinliklerinin ardından açıklamalarda bulunan DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri, bu tür etkinlikleri çok faydalı bulduklarını belirttiler. İş hayatına atılmadan önce kendi alanlarının önde gelen sağlık profesyonellerinden tavsiyeler alma fırsatının, kendi kariyer yolculuklarını planlamalarında da kendilerine yardımcı olduğunu aktaran öğrenciler, bu tür etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulunarak, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Paylaş

Önceki Haber

YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ’NDEN MAĞUSA-YENİBOĞAZİÇİ-İSKELE İMAR PLANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Sonraki Haber

TÖRE, ELBASAN İÇİN DÜZENLENEN ANMA TÖRENİNE KATILDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − six =