TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KKTC Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı arasında, gençlik ve spor alanlarında işbirliği protokolu imzalandı…

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KKTC Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı arasında, gençlik ve spor alanlarında işbirliği protokolu imzalandı…

GENÇLİK VE SPOR ALTYAPILARI, TESİS YATIRIMLARI İLE GÜÇLENDİRİLİYOR…

Gençlik ve spor alanlarında mevcut işbirliğini ilerletmek, proje ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Gençlik ve spor altyapılarının, tesis yatırımları ile de güçlendirileceğini içeren işbirliği protokolüne, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile KKTC Hükümeti adına Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu imza koydu.

Hedef, spor ve gençlik alanlarında işbirliğinin devamı, spor altyapılarının güçlendirilmesi ve yetenekli gençlerin spora yönlendirilmesi

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun imzaladığı Gençlik ve Spor alanlarında işbirliği protokolü, iki ülke arasındaki Gençlik ve Spor alanlarındaki mevcut işbirliğini ilerletmek ve bu hedef doğrultusunda proje ve faaliyetleri hayata geçirerek, spor altyapılarının, tesis yatırımları ile güçlendirilmesini kapsamaktadır.

Ayrıca gençlik ve spora alanlarında proje, faaliyetler ve spor tesisi yatırımlarının gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak protokol kapsamında, Spor Federasyonları arasındaki mevcut işbirliklerinin ilerletilmesine ve yeni işbirliklerinin kurulmasına devam edilmesine olanak sağlayacak faaliyetler yanında, Türkiye Cumhuriyeti Spor Federasyonları tarafından düzenlenecek karşılıklı müsabakalar, ikili kamp çalışmaları, antrenör ve hakem eğitim programları da desteklenecektir.

Spor alanında yetenekli gençlerin eğitilmesi ve spora yönlendirilmesi faaliyetleri de protokolün önemli maddeleri arasında yer almaktadır.

KKTC’ye uluslararası etkinliklere davet

Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında imzalanan Gençlik ve Spor İşbirliği protokolü’nde aynı zamanda, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri aracılığıyla, KKTC sporcularına sağlanan destek faaliyetlerinin devam edeceği yer alırken, Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenlenecek uluslararası etkinliklere, KKTC tarafının da davet edileceği yer alıyor.

Spor altyapılarının, tesis yatırımı ile güçlendirilmesi.

İmzalanan protokol ile spor tesislerinin T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü (YİGM) tarafından etüt-proje, yapım, bakım ve onarım işlerinin gerçekleştirilmesi konusunda mutabakata varmışlardır:

Protokole göre; Çetinkaya Taksim Futbol Sahasının Yeniden Yapılması Projesi, Girne Boğazköy Boğaz74 Futbol Sahası, Tribün ve Soyunma Odaları Yapılması Projesi, Gazimağusa Güvercinlik Köyü Futbol Sahası, Tribün ve Soyunma Odaları Yapılması Projesi ile Lefkoşa Yılmazköy Futbol Sahasına Soyunma Odası Yapılması Projesi gibi altyapı güçlendirilmesi projelerini kapsamaktadır.

Paylaş

Önceki Haber

Başbakan Ünal Üstel, TBMM Başkanı Şentop ile görüştü

Sonraki Haber

BAŞBAKAN ÜSTEL, ANKARA TEMASLARINI TAMAMLAYARAK, ADAYA DÖNDÜ ÜSTEL, ERCAN HAVALİMANI’NDA YAPTIĞI BASIN TOPLANTISINDA TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − nine =