DAÜ, ARİF AKKELEŞ hocası için gözyaşı döktü

29 Nisan 2024
DAÜ, ARİF AKKELEŞ

HOCASINI GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADI

28 Nisan 2024 Pazar günü geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Arif Akkeleş, DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi önünde düzenlenen tören ile sonsuzluğa uğurlandı. 29 Nisan 2024 Pazartesi günü, saat 11:30’da düzenlenen törene; DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, DAÜ VYK Üyeleri, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Bölüm Başkanları, Öğretim Üyeleri ile Doç. Dr. Akkeleş’in ailesi, yakınları, öğrencileri ve tüm sevenleri katıldı.

Törende Doç. Dr. Akkeleş’in oğlu Ahmet Akkeleş, DAÜ Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazım Mahmudov, DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan, DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu, DAÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç ve DAÜ VYK Başkanı Dr. Erdal Özcenk birer konuşma gerçekleştirerek tüm sevenlerine başsağlığı diledi. Konuşmaların ardından Doç. Dr. Akkeleş, tören alanından alkışlar eşliğinde uğurlandı.

1990 yılında DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bölümü lisans programı öğrencisi olarak DAÜ’ye gelen Doç. Dr. Akkeleş, 1997 yılında yine aynı bölümde yüksek lisanstan mezun olup, ardından doktorasını da yine aynı bölümde tamamladı. Akademisyenlik yolculuğuna 2002 yılında yarı zamanlı olarak başlayan Doç. Dr. Akkeleş, 2004 yılında DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde tam zamanlı öğretim üyesi kadrosuna katıldı.

Toplam 34 yıldır DAÜ’lü olan Doç. Dr. Akkeleş, yıllar içerisinde DAÜ’de çeşitli önemli görevlerde bulunmuş ve 2015 – 2019 yılları arasında Rektör Koordinatörlüğü görevini üstlenmişti. Doç. Dr. Akkeleş aynı zamanda DAÜ Senatosu’nda seçilmiş üye olarak Doçent Temsilcisi görevini yürütmekteydi. Önemli bir değerini yitiren DAÜ, her zaman yardımsever ve iyi ilişkiler kurma becerisine sahip kişiliği sayesinde çevresi tarafından oldukça sevilen Doç. Dr. Akkeleş’i asla unutmayacaktır.

Paylaş

Önceki Haber

O Ses Türkiye “Salih Çiçek” İncir Altı’nda Müşterileri Cuma Akşamı Doyasıya Eğlendirdi… .

Sonraki Haber

DAÜ- TİYATRO TOPLULUĞU William Shakespeare’in yazdığı ‘FIRTINA’ oyunu ile ayakta alkışlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + ten =