TÖRE: POLİSİMİZ EKSİKLİKLERE RAĞMEN GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPIYOR

TÖRE: POLİSİMİZ EKSİKLİKLERE RAĞMEN GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPIYOR
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Polis Genel Müdür 1’inci Yardımcısı Ali Adalıer ve Polis Genel Müdür 2’nci Yardımcısı Kaan Resa Saçar’ı kabul etti.
Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Töre, polisin 365 gün 24 saat kesintisiz görev yaptığını, ülkede kriminal olayların yanında trafik kazalarının da yaşandığını, ancak emniyet güçlerinin görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.
Polisin sıkı denetimlerine rağmen alkollü ve süratli araç kullanımının kazalarının oluşumunda birinci sırada geldiğini belirten Töre, ülkenin bir diğer sorununun da kayıt dışı yaşam olduğunu kaydetti.
Töre, cürümle mücadele konusunda polisin hem olayın öncesinde hem de adalete teslim edilme noktasında görevini eksiksiz yaptığını ifade etti.
Polis Teşkilatı’nın yıpratılmaması gerektiğinin altını çizen Töre, emniyet güçlerinin moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi noktasında kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacağını kaydetti.
Polisin araç ve personel eksikliğini bildiklerini bunların da bir an önce giderilmesi gerektiğini kaydetti.


Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, polisin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayarak tüm emniyet teşkilatına başarılar diledi.
KASIM KUNİ
Polis Genel Müdürü Kasım Kuni de polis teşkilatının tüm birimleriyle halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına görev yapmaya devam edeceğini kaydetti.

Paylaş

Önceki Haber

Kadir gecesi iftar yemeği

Sonraki Haber

DAÜ EV SAHİPLİĞİNDE “ÇARE-SİZ-LİK” İSİMLİ SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =