“Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi olarak, otizmli bireylerin yanındayız”

“Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi olarak, otizmli bireylerin yanındayız”

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Dr. Fatma Çimen Tuğlu, mesajında; her yıl 2 Nisan’da, otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin yaşamlarını daha iyi anlamak, onlara destek olmak ve toplumumuzdaki farkındalığı artırmak için bir fırsat sunduğunun altını çizdi.
Tuğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Otizm, çeşitli yetenek ve zorlukları olan bir spektrum bozukluğudur ve her bireyin deneyimi farklıdır. Ancak, bu farklılıkların bizi bir araya getirmesi ve birbirimize daha anlayışlı, saygılı ve destekleyici olmamız gerektiği gerçeği değişmez.
Bu özel gün vesilesiyle, otizmli bireylerin ve ailelerinin günlük yaşamda karşılaştığı zorlukları anlamak için çaba göstermeliyiz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak ve destek olmak için elimizden geleni yapmalıyız. Ayrıca, otizmin bir engel olmadığını ve her bireyin topluma katkı sağlayabileceğini unutmamalıyız.
Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi olarak, otizmli bireylerin ve ailelerinin yanında olduğumuzu hatırlatmak isterim. Bu, sadece bugün değil, her zaman yapmamız gereken bir görevdir.
Unutmayalım ki, farklılıklarımız bizi zenginleştirir ve bir araya geldiğimizde daha güçlü oluruz. Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle, birbirimize daha yakın olalım ve her bireyin hak ettiği saygıyı ve sevgiyi gösterelim.”

Paylaş

Önceki Haber

-KARAVAN KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLE

Sonraki Haber

Osman Fazıl Polat Paşa camiinde iftar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + three =