TÖRE, “ADALET İÇİN KOŞUYORUZ” TEMALI MARATONA KATILACAK

TÖRE, “ADALET İÇİN KOŞUYORUZ” TEMALI MARATONA KATILACAK


Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Şampiyon Melekler anısına düzenlenecek, “Adalet İçin koşuyoruz” temalı “Dörter Famagusta Marathon” adlı organizasyona katılacağını açıkladı.
Töre, Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay ve Şampiyon Melekler Derneği yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde Meclis Özel Kalem Müdürü İrem Uygun da hazır bulundu.
Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Töre’yi Şampiyon Melekler anısına 7 Nisan’da düzenlenecek, “Adalet İçin koşuyoruz” temalı “Dörter Famagusta Marathon” adlı organizasyona davet etti.
Töre, burada yaptığı konuşmada 6 Şubat’ta yaşanan “Asrın Felaketi” sonrasında acı çektiklerini ve çekmeye devam ettiklerini, böyle bir acıyı da belleklerinden silmenin mümkün olmadığını söyledi.
Depremde Türkiye’de de birçok insanın hayatını kaybettiğini anımsatan Başkan Töre, “Önemli olan depreme karşı dayanıklı yerlerin tespit edilerek yapı denetim kurallarına uyan binalar inşa etmektir” dedi.
Töre, adaletin herkese lazım olduğunu ve adalet yerini bulsun diye çalışmak gerektiğini, mahkemeden çıkacak kararın da ailelerin acısını dindirmeye yetmeyeceğini ifade etti.
Töre, dünyanın hiçbir yerinde insanların depremden hayatını kaybetmemesini diledi.
Konuşma sonunda Uluçay, Töre’ye 7037 numaralı koşu numarasını takdim etti.

Paylaş

Önceki Haber

Hacı İsmail Sadıkoğlu 2 Nisan Salı günü vefatının 28.yılında Lefkoşa Kabristanlığındaki mezarı başında saat 10.00 da dualarla anılacak

Sonraki Haber

DAÜ denetimlerden geçti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 14 =