TÖRE, MOTORLU ARAÇ SATICILAR VE İTHALATÇILAR BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

TÖRE, MOTORLU ARAÇ SATICILAR VE İTHALATÇILAR BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ


Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Motorlu Araç Satıcılar ve İthalatçılar Birliği heyetini kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde Birlik Başkanı Barış Yuca ve Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.
Kabulde konuşan Başkan Töre, Hükümetin galeriler ve otomotiv satışı konusunda piyasayı kontrol altında tutması ve haksız rekabetleri ortadan kaldırması gerektiğine değinerek yasal çalışmayla bu sorunların düzeltilebileceğine inandığını söyledi.
Piyasada galerilerin atmasının ve belki de nüfus oranından fazla araç ithal edilmesinin kamuoyunda sürekli gündeme gelen bir konu olduğuna işaret eden Töre, düzenlenecek yasanın takipçisi ve destekçisi olacaklarını kaydetti.
Motorlu Araç Satıcılar ve İthalatçılar Birliği Başkanı Barış Yuca da konuşmasında yıllarca bu sektörde hizmet verdiklerini ifade ederek, son dönemlerde kontrolsüz şekilde açılan araç galerilerinin bazı sorunlar yarattığına değindi.
Yuca, sektörleri ile ilgili hazırlanan yasa tasarısının Meclis Komitesine geleceği bilgisini aldıklarını belirterek Başkan Töre’den destek istedi.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ’DE BİRGÜL FEYZİOĞLU’NUN KATILIMI İLE “KUSURLARI MÜKEMMELLEŞTİRME SANATI” KONULU PROJE ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sonraki Haber

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × one =