GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEDİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEDİ

Gazimağusa Belediyesi ülkemizde kadınların hakları ve yaşam kalitesinin yükselmesi konusunda verilen mücadeleye destek olmak amacıyla belediye bünyesinde bir dizi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği düzenledi. Belediyenin Mağusa Gelişim Merkezi ile Sosyal Destek Hizmetler Birimi’nin organize ettiği ilk etkinlik 8 Mart’ta saat 12:00’da Mağusa Arena’da yapılarak, kadın örgütlerinin çeşitli üretimleri Kadın Emeği Pazarı’nda satışa sunuldu ve atölye çalışması yapıldı. Aynı zamanda Gazimağusa Belediyesi’nde saat 12:00’dan itibaren idari izin verilen kadın çalışanlar için Mağusa Arena’da kokteyl düzenlendi. Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay da etkinliğe katılarak stantları gezdi ve kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
8 Mart etkinlikleri kapsamında Mağusa Arena’da 16:30’da Makamer Seslerin Özgürlüğü Kadınlar Korosu konseri, 17:00’da Kıbrıs Açık Tiyatro’nun Kadınlık Bizde Kalsın oyunu, 17:30’da Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Masterler Grubu’nun gösterisi, 17:45’te Retro Mix (Elena ve Uliana) ve Cihan Tunceli Band Grubu’nun konseri yer aldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay konuşmasında, derneğin yıllardır hem kadın hakları hem insan hakların için çalıştığını “bu güzel şehirde bu güzel insanlarla bu güzel yağmurlu havada birlikte olmaktan çok mutluyum.” dedi. Barış huzur ve refahın insanlığın en eski arzularından olduğunu savaşın ne anlama geldiğini Kıbrıslıların birçoğunun yaşayarak birçoğunun da büyüklerimizden dinleyerek öğrendiğini, savaşların en çok kadınlar, çocuklar ve yaşlıları etkilediğini ve bu kesimlerin kayıp yaşayan kesimler olduğunu söyledi. Uluçay, Mağusa için 2023 yılının zor geçtiğini Mağusa’nın unvanlarına’ melekler şehri unvanının da eklendiğini, birlik ve beraberlik içinde daha hoşgörülü, birbirine daha saygılı bir şehir yapmak için yola çıktıklarını, bunu gerçekleştirmek için birçok faaliyet yaptıklarını, Bandabuliya’da pek çok sanat etkinliği yapıldığını, kültür sanat merkezi haline geldiğini söyledi. Farklı kültürden insanlar için etkinlikler yapıldığını, şehrimizdeki 4 Rum mezarlığını ve 1 İngiliz mezarlığını tamir ettiklerini, bunun için kendisine teşekkür edenin Tuzla Camisinin hocası olduğunu söyledi. Uluçay, derneğe yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Paylaş

Önceki Haber

Osman Fazıl Polat Paşa camiinde ilk iftar açıldı

Sonraki Haber

BİRGÜL FEYZİOĞLU, KÜLTÜREL MİRAS KONUSUNU GÖRÜŞMEK VE KATKI VERMEK ADINA DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + fourteen =