DAÜ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ’NE BİR ÖDÜL DAHA!

16 Aralık 2023
DAÜ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ’NE BİR ÖDÜL DAHA!

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Dördüncü Sınıf Öğrencisi Arda Fethi Akgün; Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nil Pahaoğluları Şahin, Yrd. Doç. Dr. Kamil Güley ve Araştırma Görevlisi Erhan İlhan yürütücülüğünde tamamlanan ‘Mağusa Limanı Gidiş Terminali İç Mekan Tasarımı’ konulu proje ile bu yıl 10.’su düzenlenen Mekan 2023 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması’nda mansiyon ödülüne layık görüldü.

İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerini “ortak bir etkileşim platformunda buluşturarak, iç mimarlıkta ‘tasarım’ sorunsalına nasıl yaklaştıkları, yaşanan güncel gelişmeler doğrultusunda mekan kültürü oluşumuna nasıl katkı koydukları ve fikirlerini nasıl sunduklarının değerlendirilebileceği yapıcı bir rekabet ortamı yaratan” yarışma, İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından organize edildi.

22 Üniversiteden 47 Proje Yarıştı
Yarışmaya katılan projeler, akademik alandan ve meslek pratiğinin önde gelen temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin bitirme / diploma projeleri ile katıldıkları yarışmaya bu yıl 22 farklı üniversiteden 47 proje katıldı.

Başarıya ilgili açıklamalarda bulunan DAÜ Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Afet Coşkun, şunları söyledi: “Öğrencilerimizin başarıları her zaman bizleri gururlandırmaktadır. Ders yürütücülerimizi ve öğrencimizi tebrik ederim. İç Mimarlık Bölümümüzün başarılarının ve eğitim kalitesinin, yarışmalar aracılığıyla tescillenmeye devam edeceğine yürekten inanmaktayım” açıklamalarında bulundu.

Paylaş

Önceki Haber

Shipyard Famagusta Cyprus 35 yaşında

Sonraki Haber

Shipyard Famagusta Cyprus 35 yaşında

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =