“ŞAMPİYON MELEKLER” ANIT MEZARLARI PROJESİNİN YAPIMINA BAŞLANDI

“ŞAMPİYON MELEKLER” ANIT MEZARLARI PROJESİNİN YAPIMINA BAŞLANDI


Başbakanlık ile Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) arasında Gazimağusa, Yeniboğaziçi, Ulukışla, Vadili, Dörtyol ve Atlılar “Şampiyon Melekler” Anıt Mezarlarının yapılmasına ilişkin protokol imzalanmasının ardından Gazimağusa Belediyesi Projesi Birimi tarafından tasarlanan Anıt Mezarlarının yapımına başlandı.
Gazimağusa Belediyesi Proje Birimi’nden edinilen bilgiye göre, Anıt Mezar Projesi, 35 şehidin defnedildiği Gazimağusa, Yeniboğaziçi, Ulukışla, Vadili, Dörtyol ve Atlılar mezarlıklarında eş zamanlı olarak başlatılıyor.
“Şampiyon Melekler” Anıt Mezarları Projesinin 2024 yılı Ocak ayında tamamlanması hedefleniyor.
Gazimağusa Belediyesi Proje Birimi tarafından hazırlanan projede şehitlerimizin mezarlarının yapımı, Anıt Mezarlarının bulunduğu alanda yapısal ve peyzaj düzenleme yer alıyor. Projenin yapısal düzenlemesi kapsamında oturma bankaları, aydınlatmalar, anma günleri için meydan alanı yer alırken, Anıt Mezarlarının peyzaj düzenlemesi kapsamında ise 35 şehidi temsilen selvi ağacı, her Şubat ayında çiçek açarak şehitlerimizi kaybettiğimiz Şubat ayına itafen anlamlandırılan badem ağacı ile toprağa kök salarak uzun yıllar hayat süren aynı zamanda ülkemizin simgesi haline gelmiş zeytin ağacı yer alacak.

Paylaş

Önceki Haber

1989-1990 NKL MEZUNLAR TOPLANTISI

Sonraki Haber

DAÜ’NÜN FİZİKÇİLERİ PROF. DR. İZZET SAKALLI VE PROF. DR. S. HABİB MAZHARIMOUSAVI, IOP PUBLISHING TARAFINDAN GÜVENİLİR HAKEM ÖDÜLÜ İLE ONURLANDIRILDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 15 =