MSA BÜYÜK BAYANLAR LİGİNDE İLK KEZ PARKEDE OLACAK

MSA BÜYÜK BAYANLAR LİGİNDE İLK KEZ PARKEDE OLACAK

KKTC Mağusa Spor Akademisi Derneği sportif faaliyetleri artırırken, büyüyen, gelişen yapısı ile birlikte Voleybolda “U16 Kızlardan” sonra “Büyük Bayanlar” liginde ilk kez parkede boy göstermeye hazırlanıyor. KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenecek olan 2023-2024 sezonu “Büyük Bayanlar ” ligine katılacak olan Mağusa Spor Akademisi Voleybol Büyük Bayan takımı ile lige katılarak ilk kez parkede mücadele edecek.
Renk Katacağız
Mağusa Spor Akademisi transfer döneminde kadroya katılan oyuncuların yanı sıra altyapıdan gelen yetenekli gençler ile birlikte Mağusa Spor Akademisi Voleybol büyük bayan takım bu sezon (2023-2024) ilk kez resmi olarak parkede olacak. Büyük Bayanlar liginde (2023-2024) yeni sezonun ilk kez yer alacak olan Mağusa Spor Akademisi Voleybol büyük bayan takımı lige yeni bir soluk ve heyecan getirmesi bekleniyor. Voleybol altyapıda son yıllarda büyük atılım gösteren Mağusa Spor Akademisi bünyesinde oluşturulan takım, Milli voleybolcu antrenör Kemal Şah yönetiminde lige yönelik çalışmaları Canbulat Ortaokulu Spor Salonunda devam ediyor.
Lige Renk Katmak, Gençleri Kazanmak İstiyoruz
Mağusa Spor Akademisi Voleybol büyük bayan takım antrenörü Kemal Şah, altyapıda uzun süredir Mağusa Spor Akademisi çatısı altında ligler de mücadele ettiklerini, gelişen gençlerimizi kazanma adına da takımı oluşturmaya kararı verdiklerini vurguladı. Oluşturulan takımın deneyimli, tecrübeli bayan voleybolcuların yanına genç gelecek vaat eden sporcuları da yerleştirerek lig katılacağız. Altyapımızdan yetişen gelişme açık sporcularımızı hazırlayarak Ülke Voleyboluna kazandırmak için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kemal Şah, deneyimli tecrübeli ve gençlerden kurulu büyük bayan voleybolcularımızdan oluşan bir takım kurulduğuna vurgu yaparak lige renk katmak, gençleri kazanmak istediklerini ifade etti.
Voleybol’a Yatırım Yapmaya Devam Ediyoruz
Mağusa Spor Akademisi Derneği Başkanı Ahmet Ogan da büyük bayan takımın oluşumundan dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek, altyapıda büyük hizmet veren katkı sağlayan antrenör Kemal Şah’ın girişimleri sonucunda büyük bayan takımın oluşturulduğunu belirtti. Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenecek olan 2023-2024 Voleybol ligleri Büyük bayanlar liginde ilk kez parkede olacaklarını belirten başkan Ahmet Ogan, Voleybol’da yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Takımda yer alan deneyimli ve tecrübeli sporcularımızın yanında altyapıda temeli sağlam atılmış gelecek vaat eden karakterli isimlerden oluştuğunu belirten Ahmet Ogan, böylesi değerlere sahip çıkmak gerektiğine vurgu yaparak, onlarla beraber yürüyor olmamızdan dolayı derneğim adına gururluyum dedi.
Altyapı ile Yürüyoruz
Altyapı çalışmaları antrenör Kemal Şah yönetiminde yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Ahmet Ogan, dört yıldır U14, U16 liglerinde aktif olarak mücadele ettiklerini belirtti. Her geçen yıl aşama kaydettiklerine dikkat çeken Ahmet Ogan, bu konunda antrenör Kemal Şah, Zalihe Postacıoğlu’nun emeklerinin çok büyük ve önemli olduğunun altını çizen Ahmet Ogan, altyapıdan değerli, başarılı gençlerin çıkmaya devam ettiğini işaret ederek, karakterli sporcuların yetiştiren hocalarımıza teşekkür etti. Spor Dairesi, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, KKTC Voleybol Federasyonu’na üye kayıtlı tek özel akademi olduklarını kaydeden Ahmet Ogan, altyapıda çalışmalarına devam etmekte kararlı olduklarını vurguladı.
Gençlere Sahip Çıkıyoruz
Akademi olarak temel amaçlarının gençlere sahip çıkmak olduğunun altını çizen Ahmet Ogan, onları kötü alışkanlardan uzak tutmaya, voleybola, Kadın Futboluna ve spora kazandırmak için çok büyük çaba içerisinde olduklarını vurguladı.

Paylaş

Önceki Haber

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi 2023 Olimpizm Ödül Töreni

Sonraki Haber

Havva Özay Anma Turnuvaları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + seven =