Başman: Daha güçlü bir finans yapısı için çalışacağız

Başman: Daha güçlü bir finans yapısı için çalışacağız

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman, seçim çalışmalarına Bankacılık Sektörü ile devam etti.

Bazı bankaların genel merkezlerini ziyaret ederek çalışanlar ve üst düzey yöneticiler ile bir araya gelen Başman, görüşlerini paylaştı, yöneticilerin sektörel beklentilerini dinledi.

Başman, banka ziyaretlerini sektöre verdiği önemi göstermek açısından programlarına aldıklarını belirtti.

Üretim ve istihdamın ana dinamiğinin yatırım, yatırımın dinamiğinin de kaynağa kolay ulaşım olduğuna vurgu yapan Başman, “2000 krizinin ardından bankacılık sektörü gelişti, güçlendi. Bankalarda var olan kaynağı yatırım için finansmana çevirmek merkezi hükümetlerin elinde. Son dönemde, UBP’li hükümetler bu kaynağı krediye döndürmekte son derece başarılı. Bu nedenle bankacılık sisteminin güçlü olmasını önemsiyoruz” dedi.

Bankacılık sektörünün güçlü bir devletin yapı taşlarından biri olduğuna işaret eden Başman, istikrarlı siyasi ve ekonomik yapının temel hedefleri olduğunu kaydetti.

Başman, “Seçimde gücümüze güç katmak istiyoruz. Deneyimlerimizi paylaşmak için her kesimin, özellikle de bizleri çok yakından tanıyan finans dünyasının oyunu talep ediyoruz. İlk günden bugüne çok yol aldık. Her geçen gün büyüyen bir güce dönüşüyoruz” dedi.

Paylaş

Önceki Haber

Yonpaş Dumlupınar Kadın Takım, sezon sonunu Kulüp lokalinde yemekle kutladı

Sonraki Haber

Mesarya Darts Birliği Çiftler Turnuvası’nda İLK AYAK GİNGİ – AMCAOĞLU ÇİFTİNİN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 3 =