DAÜ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ’NDEN ETKİLİ KONUŞMA SEMİNERİ

22 Nisan 2023
DAÜ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ’NDEN ETKİLİ KONUŞMA SEMİNERİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Girişimcilik Kulübü, “Sahnenin Yıldızı Olmaya Hazır Mısınız?” sloganıyla, Grup Önünde Etkili Konuşma konulu seminer düzenledi. DAÜ Merkezi Dersliklerde gerçekleşen eminerde grup önünde etkili konuşmanın incelikleri anlatıldı.

DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda DAÜ Girişimcilik Kulübü Danışman Hocası Jülide Erdal Üngör, sunumunda, sahnede dinleyicileri etkileyecek konuşma içeriğinin nasıl hazırlanacağından bahsetti. Konuşmanın açılışı ve kapanışı ile dinleyiciler üzerinde nasıl iz bırakılabileceğine ilişkin bilgiler veren Üngör, beden dili ve ses tonunun dinleyiciler üzerindeki etkisini örnek ve uygulamalar ile öğrencilerle paylaştı.

Etkili konuşma seminerinin ardından belirlenen program çerçevesinde ve gruplar halinde atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor. Atölyelerde her öğrenci belirlediği konu ile ilgili olarak beşer dakikalık sunum yapıyor. Öğrenciler, eğitimden birebir aldıkları geri bildirim ile güçlü ve gelişime açık yönleriyle ilgili farkındalık kazanıyor.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. OSMAN M. KARATEPE MTCON KONFERANSI’NA DAVETLİ OLARAK KATILDI

Sonraki Haber

DAÜ 27. LİSELERARASI MATEMATİK YARIŞMASI YAPILDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − eleven =