DAÜ, TESOL’DA TEMSİL EDİLDİ

4 Şubat 2023
DAÜ, TESOL’DA TEMSİL EDİLDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim Görevlisi Elif Çilli, tüm dünyada İngilizce öğretiminde bir otorite olan “Teaching English to Speakers of Other Languages – Başka Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi (TESOL)” Türkiye oluşumunda “Measurement, Evaluation, Testing & Assessment Special Interest Group – Ölçme, Değerlendirme ve Test Etme Özel İlgi Grubu (METASIG)” tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte DAÜ’yü temsil etti.

“Dil Kullanımını Değerlendirmeye Genel Bakış” (An Overview of Assessing Language Use) teması ile gerçekleştirilen söz konusu etkinlikte 28 farklı üniversiteden 49 katılımcı yer aldı. Açılış sunumlarının ardından katılımcılar, dil kullanımını değerlendirme konusundaki deneyimlerini, fikirlerini ve zorluklarını paylaşmak için küçük gruplar halinde çalışma şansı yakaladılar. Çalışma sonunda tüm gruplar bilgi paylaşımında bulunarak gündeme gelen sorunlar hakkında fikir alışverişi yaptı.

TESOL Turkey METASIG 2022 kurucu üyeleri arasında yer alan Çilli, METASIG’in 2023 yılında dil değerlendirme alanına katkıda bulunacak etkinlikler düzenlemeye ve meslektaşlarını dil değerlendirmeye güvenilir, geçerli ve pratik yaklaşımlar uygulama konusunda desteklemeye devam edeceğini bildirdi.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ 2022-2023 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ MEZUNİYET TÖRENLERİ 7-8 ŞUBAT’TA YAPILIYOR

Sonraki Haber

Buse, Fransa’da zirvede

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 2 =