DAÜ SAYMER’DEN ANNE VE BABA ADAYLARINA GEBELİK EĞİTİMİ

26 Ocak 2023

DAÜ SAYMER’DEN ANNE VE BABA ADAYLARINA GEBELİK EĞİTİMİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAYMER) tarafından 2023 yılının ilk eğitim semineri, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi. “Gebe Eğitimi” başlıklı seminerde alanında uzman akademisyenler tarafından birçok gebeye bilimsel bilgiler ışığında gebelik dönemi ile ilgili önemli bilgiler verildi.

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Berkiye Kırmızıgil ile SAYMER Başkanı ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ender Angın moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde; Mağusa Tıp Merkezi Doğum ve Jinekoloji Uzmanı Op. Dr. İçten Balık Kıvançlı “Gebelik Süreci ve Doğum”, DAÜ Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi Uzm. Hem. Gülsen Müsteyde Altan Denizer “Emzirme ve Bebek Bakımı”, DAÜ Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seray Kabaran “Gebelikte Beslenmenin Önemi” ve DAÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ünal Değer “Gebelikte Postürel Değişiklikler ve Egzersizin Önemi” başlıklı sunumlar gerçekleştirdi.

Seminere konuya ilgi duyan anne ve baba adayları katılım gösterdi. SAYMER tarafından yapılan açıklamada, SAYMER eğitim seminerlerinin Mart ayında başka bir konu ile devam edeceği bildirildi.

Paylaş

Önceki Haber

Larmes Villas’ın tanıtımını KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla gerçekleştirdi

Sonraki Haber

DAÜ İLE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI, TURİZM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE ÇEVRE BAKANLIĞI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + twelve =