DAÜ’LÜ ÖĞRENCİLER DENKTAŞ’I UNUTMADI

19 Ocak 2023

DAÜ’LÜ ÖĞRENCİLER DENKTAŞ’I UNUTMADI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci kulüpleri 13 Ocak 2023 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ebediyete intikalinin 11. yıl dönümü nedeniyle Lefkoşa Rauf Raif Denktaş Anıt Mezarı’nda düzenlenen Anma Töreni’ne katıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, devlet erkânı, komutanlar ve Denktaş ailesinin yer aldığı törene; UltrAslan DAÜ, Özel Eğitim Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Gastronomi Kulübü’nden oluşan DAÜ’lü öğrenciler de katılarak Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ı saygı ve minnetle andı.

Galatasaray taraftar kulübü UltrAslan DAÜ, yıl boyu toplumsal olaylar ve önemli şahsiyetleri anma adına hazırladığı pankartlardan birini KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı anısına hazırladı. Söz konusu pankartta Denktaş’ın özlü sözlerinden olan “Kıbrıs Türkleri Türk Milletinin Ayrılmaz Parçasıdır” yazısı yer aldı. Denktaş ailesi tarafından da ilgi gören pankart eşliğinde günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleştiren DAÜ’lü öğrenciler, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile de bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ YDİHO ÖĞRENCİLERİ İÇİN KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLENDİ

Sonraki Haber

DAÜ DR. FAZIL KÜÇÜK TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. AMBER EKER BAKKALOĞLU ÇALIŞTAYDA DAÜ’YÜ TEMSİL ETTİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =