DAÜ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ’NDE DÖNEM SONU SERGİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Ocak 2023
DAÜ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ’NDE DÖNEM SONU SERGİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü, her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu dönem sonu sergisi etkinliğini, bu yıl “Çoğul Hayal Gücü: Zihinde Çeşitlilik ve Üretim” konu başlığı altında düzenledi. DAÜ Eğitim Fakültesi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen etkinliğin açılışına, DAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, bölüm öğretim üyeleri, öğrenciler ve ziyaretçiler katıldı.

Bilginin Hayata Geçişi Misyonu ile Hazırlandı
Sergi, Temel Eğitim Bölümü’nün kuramsal ve uygulamalı derslerinin ürünlerinden oluşan bir seçkiyi kapsadı. Sergide yer alan ürünler, Temel Eğitim Bölümü’nün uluslararası akreditasyon standartları çerçevesinde, bilginin hayata geçişi misyonu ile hazırlandı. Söz konusu ürünler; Yaratıcılık, Görsel Sanatlar, Geleneksel Çocuk Oyunları, Fen Eğitimi, Matematik Eğitimi ve Öğretmenlik Uygulamaları dersleri kapsamında, öğretmen adaylarının eğitimleri süresince kazanmakta oldukları bilgi, beceri ve eğitim yaklaşımlarının mesleklerinde eğitim ortamlarına güncel ve çağdaş eğitimin gerekleri ölçüsünde yansıtılmasını hedefliyor.

“Öğretmen Yetiştirme Sürecinin Somut Ürünleri”
Sergiye ilişkin DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü tarafından yapılan açıklamada, her akademik dönemin sonunda gerçekleşen ve öğretmen yetiştirme sürecinin somut ürünleri olan sergilerin, öğretmen adaylarının mesleki yeterlilikleri için de temel kazanımlar olması nedeniyle, gelecekte de farklı temalarla gerçekleştirilmeye devam edileceği bildirildi. Açıklamada, Temel Eğitim Bölümü’nün bilimsel ve kültürel misyonu gereğince bu tür etkinliklerin sürekliliğinin önem arz ettiğine vurgu yapıldı.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ VE FENERBAHÇELİLER KULÜBÜ’NDEN SINAV DÖNEMİNDEKİ ÖĞRENCİLERE YEMEK VE TATLI İKRAMI

Sonraki Haber

14 Ocak 2023 gazeteleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 1 =