DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ VII. ULUSLARARASI GASTROMASA GASTRONOMİ KONFERANSI’NDA TEMSİL EDİLDİ

26 Kasım 2022
DAÜ TURİZM FAKÜLTESİ VII. ULUSLARARASI GASTROMASA GASTRONOMİ KONFERANSI’NDA TEMSİL EDİLDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi 7. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na katıldı. Konferans, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde oldukça yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

“Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik” ana temasıyla gerçekleşen konferansa DAÜ’yü temsilen Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç ile Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. M. Güven Ardahan katıldı. Dünyanın en önemli 3 gastronomi organizasyonundan biri olan Gastromasa sahnesinde aralarında dünyaca ünlü Joan Roca, Elena Arzak, Rasmus Munk, Alex Atala, Dan Barber, Albert Adria, Andoni Luis Aduriz, Antonio Bachour, Virgilio Martinez Ana Ros, Andrea Berton, Andrea Tortora, Benoit Charvet, Christian Le Squer, David Gil, Diego Guerrero, Dinara Kasko, Eric Vildgaard, Franco Pepe, Gianluca Fusto, Hélène Pietrini, Ignacio Echapresto Garcia, James Lowe, Janice Wong, Jeremy Chan, Jorge Vallejo, Leonor Espinosa, Manoella Buffara, Mitsuharu Tsumura, Nadia Sammut, Nicolai Ellitsgaard, Norbert Niederkofler, Paco Torreblanca, Philippe Bernachon, Riccardo Camanini, Santiago Lastra, Selassie Atadika, Simon Rogan, Thomas Bühner, Torres Brothers, Corrado Assenza gibi yıldız şefler ve pasta şefleri mutfak deneyimlerini izleyicilerle paylaştı. Sosyal medya ve internetten canlı olarak yayınlanan organizasyon Türkiye ve dünyadan büyük ilgi gördü.

Konferansa katılan Prof. Dr. Kılıç, yaptığı açıklamada aralarında çok sayıda Michelin yıldızlı 100’den fazla şefin gastronomi profesyonelleri ve gastronomi tutkunlarına unutulmaz bir deneyim yaşattığını ifade etti.

“Sürdürülebilirlik ve Biyoçeşitlilik” ana teması altında çok sayıda konuşma ve söyleşinin yer aldığı konferans süresince sürdürülebilir çalışmalar ile biyoçeşitlilik kavramlarının masaya yatırıldığını ifade eden Prof. Dr. Kılıç, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın bir diğer konseptinin Türkiye’nin turizm, ağırlama ve gastronomi profesyonellerinin en önemli temsilcilerini bir araya getirmek olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Kılıç, DAÜ Turizm Fakültesi’nin söz konusu konferansta çok sayıda bağlantı gerçekleştirdiğini ve bu yıl sürpriz etkinlikler gerçekleştireceklerini ifade etti.

Paylaş

Önceki Haber

Adayım yarım kalan işleri bitirecegim

Sonraki Haber

İSKELE BELEDİYE BAŞKANI HASAN SADIKOĞLU, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + thirteen =