DAÜ PERSONEL VOLEYBOL VE BASKETBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

23 Kasım 2022

DAÜ PERSONEL VOLEYBOL VE BASKETBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Spor İşleri Müdürlüğü tarafından, 11-18 Kasım 2022 tarihleri arasında, üniversite personeline yönelik olarak voleybol ve basketbol turnuvası düzenlendi. DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda gerçekleşen söz konusu turnuvaya DAÜ’nün çeşitli fakültelerinden ve birimlerinden toplam 12 takım katıldı.

Basketbolda Şampiyon Fen ve Edebiyat Fakültesi
Basketbol turnuvasında Fen ve Edebiyat Fakültesi, Güvenlik Birimi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor İşleri Müdürlüğü, Güvenlik Birimi Kadın Takımı ile DAÜ-2 Yurdu karşı karşıya geldi. Final müsabakasında Spor İşleri Müdürlüğü’nü 23-21’lik skorla yenen Fen ve Edebiyat Fakültesi takımı şampiyonluğa ulaşırken, DAÜ-2 Yurdu takımına karşı 26-10’luk skor elde eden Güvenlik Birimi üçüncülüğü elde etti.

Voleybolda Şampiyon Spor İşleri Müdürlüğü
Voleybol turnuvasında ise Rektörlük, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü 1, Hemşirelik Bölümü 2, Spor İşleri Müdürlüğü ile Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu karşı karşıya geldi. Final müsabakasında Rektörlük takımını 2-0 yenen Spor İşleri Müdürlüğü şampiyon olurken, Sağlık Bilimleri Fakültesi takımı Heşmirelik Bölümü 1 takımını 2-0 yenerek üçüncülük kupasını aldı.

Turnuva sonucunda başarılı olan takımlara kupa ve madalyaları, DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreniyle, DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Aktuğlu tarafından takdim edildi.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ’DE “KAN VER HAYAT KURTAR” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Sonraki Haber

DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİNDEN ÖNEMLİ TEMSİLİYETLER

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − three =