KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR, GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR, GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e ziyarette bulundu.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ziyareti esnasında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Başkan İsmail Arter açıklamasında, ülkede hem yerel yönetimler hem de hükümeti ilgilendiren konularda sorunlar olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Tatar’ın ziyareti sayesinde yaşanılan sorunları aktarma fırsatı bulduğunu kaydederek teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı açıklamada, 15 Kasım kutlamaları çerçevesinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile birlikte Maraş’a bir ziyarette bulunulduğunu anımsatarak, ziyaret esnasında da Maraş açılımının ne kadar önemli ve Gazimağusa’nın gelişmesine ne kadar katkıda bulunduğunun görüldüğünü kaydetti.

Son iki yılda pandemiye rağmen Maraş’ı 800 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Maraş’ın binlerce kişi tarafından her gün ziyaret edildiğini belirtti. Gazimağusa’nın Maraş ile birlikte bir cazibe merkezi olma yolunda büyük bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazimağusa’nın gelişmesinde yapılan çalışmalardan dolayı Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i tebrik ederek, “İnşallah önümüzdeki dönemde yine birlikte büyük hizmetler verilebilmesi için hep birlikte çalışırız” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar ayrıca Gazimağusa’nın gelişmesine katkı koyan tüm Gazimağusa halkına ve esnafına teşekkür etti.

Paylaş

Önceki Haber

KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre Gaziler Cemiyeti’ne Ziyarette Bulundu

Sonraki Haber

*22 KASIM 2022 KKTC-TC GAZETELERİNİ OKUMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ*

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × three =