DAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

16 Kasım 2022

DAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü öğretim üyeleri ile 2022-2023 Akademik Yılı’nda Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Programlarında eğitime başlayan öğrenciler, düzenlenen tanışma etkinliğinde bir araya geldiler.

DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü’nün aralarına katılan yeni öğrencilere her yıl bir “Hoş Geldiniz” etkinliği düzenlediğini belirten Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, bunun öğrencilere DAÜ aidiyeti kazandırmak açısından önemli bir başlangıç olduğunu ifade etti. Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği Programı’nın AQAS akreditasyonuna sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Gürşimşek, öğretmen adaylarının çağın gerektirdiği çağdaş öğretmen yeterliklerini kazanabilmeleri için DAÜ’nün ve Eğitim Fakültesi’nin kendilerine sunduğu olanakların öğrencilere tanıtıldığını açıkladı.

Temel Eğitim Bölümü’nde farklı derslere giren öğretim üyeleri kendi dersleri ile ilgili bilgiler vermenin yanı sıra mesleki deneyimlerini paylaştılar. Samimi bir havada gerçekleşen etkinlikte; öğretim üyeleri, öğrencilere öğretmenlik mesleği ve DAÜ’de kendilerini geliştirmeleri fırsatları konularında önemli mesajlar iletirken, Kıbrıs’ta keyifli ve güvenli bir öğrencilik yaşamı sürdürme konusunda da önerilerde bulundular. Fakülte Öğrenci Temsilcisi’nin de katıldığı etkinlikte, öğrencilerin üniversitede katılım haklarına vurgu yapıldı. Öğretmen adaylarının çeşitli konulardaki sorularına yanıt buldukları etkinliğin sonunda öğrencilere Temel Eğitim Bölümü tarafından hazırlanan ve içinde üniversite yaşamı açısından önemli bilgilerin yer aldığı “Öğrenci El Kitabı 2022-2023” dağıtıldı.

Paylaş

Önceki Haber

KOOPBANK’TAN ÜÇ DAÜ ÖĞRENCİSİNE BURS

Sonraki Haber

DAÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYEREK MESLEĞE İLK ADIMI ATTILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + three =