TÖRE, TEŞGİLAT FİLMİ GALASINA KATILDI

https://we.tl/t-qybWBJ5QbP
TÖRE, TEŞGİLAT FİLMİ GALASINA KATILDI
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Mormenekşe Kadınlar Birliği tarafından çekimleri yapılan Erşen Ummanel’in senaryosunu yazdığı, Eray Gündoğmuş’un yönettiği “Teşgilat… Minalayalar Zamanı” isimli filmin gala gecesi etkinliğine katıldı.
Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Töre, Kıbrıs Türk halkının çok acılı ve çaresiz günler gördüğünü ancak ulusal varlığından asla taviz vermediğini söyledi.
Çok kayıplar verildiğini, halkın mücahit ve mücahide olduğunu anımsatan Töre, direnmenin sonunda özgürlüğe kavuşulduğunu ifade etti.
Kıbrıs Türk halkının 1974’te adeta yeniden doğduğunu kaydeden Töre: “Allah bizi bir kez daha Anavatanımız ile birlikte olmaktan ayırmasın, devletsiz bırakmasın” dedi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelene kadar bir çok şehit verildiğini ve göçler yaşandığını vurgulayan Töre, bugün gelinen noktada garanti ve ittifak anlaşmalarının asla ortadan kaldırılmaması gerektiğini ifade etti.
Bu topraklar üzerinde milli devletin kurulduğuna değinen Töre, aziz şehitlerin önünde daima saygıyla eğildiklerini söyledi.
KKTC’ye herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade eden Töre, bugünlere kolay gelinmediğini, kimsenin Kıbrıs Türk halkına KKTC’yi hediye etmediğini, KKTC’nin Taşkent’te, Atlılar’da, Muratağa’da ve bir çok yerde katledilen şehitlerin emaneti olduğunu kaydetti.
Töre, Mormenekşe Kadınlar Birliği’ni ve filme katkı koyan herkesi kutladı ve teşekkür etti.

Paylaş

Önceki Haber

MAĞUSA MESARYA LIONS KULÜBÜ HAYATLARA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Teşgilat-Minalayalar Zamanı” adlı filmin gösterim etkinliğine katıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =