AIESEC DOĞU AKDENİZ TÜRKİYE’DEKİ KONGREDE DAÜ’YÜ TEMSİL ETTİ


11 Ekim 2022
AIESEC DOĞU AKDENİZ TÜRKİYE’DEKİ KONGREDE DAÜ’YÜ TEMSİL ETTİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) AIESEC Doğu Akdeniz temsilcileri, AIESEC Türkiye’nin düzenlediği AIESEC Türkiye Ulusal Kongresi’ne katılarak DAÜ’yü temsil etti. Kongre AIESEC İstanbul Asya ve AIESEC Türkiye Genel Merkezi’nin organizasyonuyla Afyonkarahisar’da düzenlendi.

Söz konusu kongrede 19 AIESEC Türkiye şubesinden 200’ü aşkın AIESEC üyesi, hem kendilerini geliştirmek hem de yaşadıkları ülkeye bir katkıda bulunmak için bir araya geldi. Kongrede gençlerin yaşadıkları şehirleri daha güzel yerler haline getirmek için ne gibi projeler üretebileceklerine, bu üretilen projelere yurt dışından gönüllüler getirip uluslararası iş birliğini nasıl güçlendirebileceklerine dair eğitimler verildi. AIESEC Ulusal Kongresi’nde, staj imkanlarının gençler için nasıl daha ulaşılabilir hale gelebileceği üzerinde de duruldu. Aralarında eski AIESEC üyelerinin de olduğu sunumların gerçekleştirildiği kongrede, gençlerin kişisel potansiyellerinin zirvesine ulaşmasını sağlamak amacıyla “Blockchain teknolojisi, e-ticaretin etkileri, liderlik ve geleceği şekillendirme” gibi konularda bilgi ve deneyimler paylaşıldı.

AIESEC Doğu Akdeniz 2022-2023 Dönem Başkanı Muzaffer Alper Gürsoy, DAÜ’ye AIESEC gibi gençlerin liderlik özelliklerini geliştirmeyi ve dünyada uluslararası iş birliğini ön plana çıkararak daha parlak bir gelecek inşa etmeyi amaçlayan bir organizasyona 1992’den beri sürdürdükleri büyük yardım için teşekkürlerini iletti. Gürsoy, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “AIESEC Doğu Akdeniz üyeleri bütün oturumlara ve atölye çalışmalarına eksiksiz katılım gösterdi. Öğrendikleri bilgilerle daha motive olmuş bir şekilde uygulamaya geçmek için hevesliler. Üyeler, yurtdışına staj ve sosyal gönüllülük projelerine gitmek isteyen ve yurtdışından staj ve sosyal gönüllülük projeleri için gelmek isteyen, barışçıl, vizyonu geniş, kültürler arası etkileşime gönüllü, kendini ve yaşadığı dünyayı güzelleştirmeye çalışan gençler için çalışmaya can atıyor.”

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA 501-600 BANDINDA YER ALDI

Sonraki Haber

16 Ekim 2022 pazar günü gazeteleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + eight =