YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ İLE ÇEŞME BELEDİYESİ “KARDEŞ KENT” OLDU

YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ İLE ÇEŞME BELEDİYESİ “KARDEŞ KENT” OLDU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi ile İzmir’de bulunan Belediye Başkanımız Mustafa Zurnacılar, Çeşme Belediyesi ve Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran’a ziyarette bulundu.

Yapılan ziyaret sonucunda; Beldenin yurt dışında tanıtılması, belediyeler arasında işbirliği anlayışının geliştirilmesi, bilgi ve deneyim paylaşımının sağlanması, karşılıklı kültür sanat etkinlikleri, organizasyonlar, Cittaslow konuları ve kardeş belediyecilik konusunda görüşler ortaya konuldu ve resmi olarak iki güzide kent arasında kardeşlik protokolünü imzalandı.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar yaptığı açıklamada; ‘Geçtiğimiz yıllarda Çeşme Belediyesi ile kardeş belediye olma konusunda ilk adımları atmıştık. Çeşme Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran’a gerçekleştirdiğimiz ziyarette; Yeniboğaziçi Belediyesi ile Çeşme Belediyesi arasında var olan ilişkileri resmileştirilme ve kardeşlik ilişkisinin kurulması ile ilgili gereken adımları attık ve kardeşlik protokolünü imzaladık. Bölge halklarına katkı sağlayacak bu kardeşlik iki kente de yarar sağlayacaktır. Kardeşliğimiz ve iş birliğimiz hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Paylaş

Önceki Haber

14 Ekim 2022 gazeteleri

Sonraki Haber

DAÜ SANAT GÜNLERİ MUHTEŞEM RESİTAL İLE BAŞLADI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − eight =