DAÜ’DE NİJERYALI ÖĞRENCİLER İÇİN 62. BAĞIMSIZLIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

5 Ekim 2022
DAÜ’DE NİJERYALI ÖĞRENCİLER İÇİN 62. BAĞIMSIZLIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası Öğrenci Aktivite ve Öğrenci Cemiyetleri Birimi, DAÜ Nijerya Öğrenci Birliği adına, Nijerya’nın bağımsızlığını elde etmesinin 62’nci yılı sebebiyle etkinlik düzenledi. Etkinliğe, DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu da katıldı.

30 Eylül 2022 Cuma günü, DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü Aktivite Salonu’nda gerçekleşen etkinlik, DAÜ Nijeryalı Öğrenciler Birliği Başkanlığı’na vekalet eden Muhamad Al-Mustapha Hamzah’ın açılış konuşmasıyla başladı. Hamzah, konuşmasında tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek, etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine destek veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İşçioğlu’na teşekkür etti ve kendisini sahneye davet etti. Etkinlikte konuşan Prof. Dr. İşçioğlu, Nijerya uyruklu öğrencilerin bağımsızlık günlerini kutlayarak güzel bir etkinlik geçirmelerini diledi.

Konuşmaların ardından Nijerya’nın tarihiyle ilgili belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Sonrasında, belgeselde yer verilen bilgilerin yer aldığı bir bilgi yarışması düzenlendi. Oldukça eğlenceli geçen yarışmanın sonunda, kazananlara ödül takdiminde bulunuldu. Etkinlik, DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü önünde düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Paylaş

Önceki Haber

Gazimağusa devlet hastahanesi ne cagdaslardan battaniye hediyesi

Sonraki Haber

DAÜ MATEMATİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. NAGY ULUSLARARASI KONFERANSA ONUR KONUŞMACISI OLARAK KATILDI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + nine =