DAÜ İLE ÖZGÜR SANAT TİYATRO VE KÜLTÜR DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

14 Temmuz 2022

DAÜ İLE ÖZGÜR SANAT TİYATRO VE KÜLTÜR DERNEĞİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği arasında DAÜ Rektörlüğü Vakıf Toplantı Odası’nda, iş birliği protokolü imzalandı. Protokole DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu ile Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği Başkanı Meryem Uygar imza koydu. Protokol kapsamında, tiyatro başta olmak üzere; edebiyat, resim, karikatür, müzik, fotoğraf, sanat tarihi ve ihtiyaç duyulan sair kültür, sanat alanlarında etkinlikler düzenlenmesi hedefleniyor.

“İş Birliğinin Artarak Devam Etmesini Dilerim”
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. İşçioğlu, DAÜ ve sivil toplum kuruluşları arasındaki iş birliğinin her zaman çok değerli olduğunu belirtti. DAÜ’nün akademik sorumluluklarının ötesinde, sanatla birlikte topluma yeni bir şeyler kazandırmayı ve toplumu sanat konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediğini aktaran Prof. Dr. İşçioğlu, Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği ile aralarındaki iş birliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

“Halkımıza Hayırlı Olsun”
Dernek Başkanı Uygar da DAÜ’nün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) en gözde ve köklü üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, aynı zamanda sanata ve sanatçıya vermiş olduğu değer ile bilindiğini kaydetti. Derneğin tarihi ve güncel faaliyetleri hakkında bilgi veren Uygar, adada yaşayan tüm bireylerin sanatsal ve kültürel gereksinimlerinin karşılanmasına katkı koymayı hedeflediklerini ifade etti. Sanatçının özgürce üretebilmesi için onlara alan açmanın ve motivasyon sağlanın da önemine işaret eden Uygar, protokolün halka, üniversiteye ve derneğe hayırlı olmasını diledi.

Tören sonunda Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Şair Yalıner, Prof. Dr. İşçioğlu’na “Panayır” başlıklı yeni kitabını takdim etti.

Paylaş

Önceki Haber

Kurban yemeği

Sonraki Haber

KEMPO KULÜPLERARASI KIBRIS ŞAMPİYONASI YAPILIYOR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =