GKK bedelli askerlik duyurusu

KONU: Bedelli Askerlik Duyurusu 29 Haziran 2022

GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN DUYURULMUŞTUR

1. 65’inci Dönem Bedelli Askerlik yoklaması, 04 Temmuz 2022 tarihinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ASAL ve Seferberlik Şube Müdürlüğünde (Lefkoşa) 08.00 – 12.30 saatleri arasında yapılacaktır.
2. Bedelli askerlik yapmak maksadıyla Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ASAL ve Seferberlik Şube Müdürlüğüne başvuru yapanlar ve kendilerine bu yoklamaya katılmaları için çağrı pusulası tebliğ edilen / gönderilen yükümlüler, yoklamaya gelirken aşağıda belirtilen belgeleri beraberinde bulunduracaktır.
a. KKTC kimlik kartı,
b. T.C. kimlik kartı ve T.C. vukuatlı nüfus kayıt örneği (çift uyruklular için),
c. KKTC doğum kayıt belgesi,
ç. Pasaport,
d. Polis Genel Müdürlüğü Bölge Müdürlüklerinden alacakları KKTC’ne giriş – çıkış belgesi (deniz – hava, kara ve barkotlu geçiş dökümleri),
e. Bedelli askerlik ücretini yatırdığına dair dekont, (Ödeme yaparken, bedelli askerlik son yoklamasına başvuru tarihi ile bedelli askerlik yoklama tarihi arasındaki dönemde ödemenin yapıldığı tarihte yürürlükte olan brüt asgari ücretin katları dikkate alınacaktır.)
f. Sağlık problemi olanların, sağlık raporu ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.
3. Radyo, televizyon ve basın yolu ile yapılan bu duyurular, Askerlik Yasası’nın 25’inci maddesi gereğince yükümlülere yazılı tebligat yapılmış gibi kabul edilecek ve duyurulara rağmen Askerlik Yasasında belirtilen meşru bir mazereti olmaksızın duyuru yapılan tarih ve yerde hazır bulunmayanlar, yoklama kaçağı suçunu işleyecekleri için haklarında yasal işlem yapılacak ve bedelli / özel statüde askerlik hakkını kaybedeceklerdir.
4. Yükümlüler bu duyuru metnine ve konuyla ilgili daha fazla bilgiye www.mücahit.net internet adresinin ana sayfasından ulaşabileceklerdir.

Önemle duyurulur.

ASAL VE SEFERBERLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Telefon Numaraları : 2271275, 2272007 ve 2271947
Belgegeçer No : 2286663
E-mail : asal@guvkk.net

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ mezuniyet törenleri

Sonraki Haber

Aras Cars şampiyon

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =