İBT, DENİZLİ’DE 34. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ’NE KATILDI

İBT, DENİZLİ’DE 34. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ’NE KATILDI


SAMİ YAKAR VE OYUNCUKADROSUNA MECLİS ÜYELERİ DE EŞLİK ETTİ
KURUKAFA: “SANATA VE KÜLTÜRE DEĞER VEREN DENİZLİ’DE BULUNMAKTAN MEMNUNİYET DUYDUK”
İlk defa düzenlenen Tiyatro Günleri’ne büyük bir başarıyla ev sahipliği yapan İskele Belediye Tiyatrosu, bu kez misafir olarak gittiği Denizli’de, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 34.’sü düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katıldı. 3-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenen festivale İBT Yönetmeni Sami Yakar ile Baş Belası oyun ekibinin yanı sıra İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa ve Çağlar Karadağ da katıldı.

BAŞ BELASI, DENİZLİ’DE İZLEYİCİYLE BULUŞTU
Sam Bobrick’in kaleme aldığı, İskele Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Sami Yakar’ın yönettiği Baş Belası, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 34.Uluslararası Tiyatro Festivali’nde perde dedi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda 9 Haziran’da tiyatro severlerin karşısına çıkan İBT’nin performansı büyük beğeni topladı. Terapist ve bir hasta arasında geçen diyaloğu konu alan komedi türündeki oyun tek perdelik olarak izleyiciyle buluştu. Sami Yakar’ın yönettiği oyunda Ceren Boyacı, Murat Sirhan ve Mehmet Külçer aynı sahneyi paylaştı. Oyunun suflörlüğünde Muhterem Hocaoğulları, ses ve ışıkta ise Sıla Akgün yer aldı.

SAMİ YAKAR VE OYUNCU KADROSUNA MECLİS ÜYELERİ DE EŞLİK ETTİ
İskele Belediye Tiyatrosu, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 34.’sü düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katıldı. Sami Yakar ve oyuncu kadrosunun katıldığı festivale İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa ve Çağlar Karadağ da katıldı.
Aralarında İskele Belediye Tiyatrosu oyuncularının da bulunduğu 400 kadar oyuncunun izleyici ile buluşacağı Tiyatro Festivalinde 23 tiyatro grubu toplamda 34 oyunu sahneye kondu. 8 Haziran’da izleyiciyle buluşan İBT’nin Baş Belası isimli oyunu büyük beğeni kazandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Ozan Özdemir ile Kıyı Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler, oyun bitiminde İBT Yönetmeni Sami Yakar’a teşekkür plaketi verdi. İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa ise oyun bitiminde bir konuşma yaptı. İskele’nin, renkleri ve kültürleri buluşturduğuna dikkat çeken Sefa Kurukafa, kültüre ve sanata değer veren Denizli’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sefa Kurukafa, kendilerini böylesi önemli bir festivalde ağırlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kurukafa, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun da selamını ilettiği konuşmasında, Başkan Sadıkoğlu tarafından gönderilen paketi ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Ozan Özdemir’e iletti.

Paylaş

Önceki Haber

Maraş Avcılık Atıcılık Birliği olarak doğaya vermiş olduğumuz değere sahip çıktı

Sonraki Haber

DAÜ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İLKOKULLARDA BESLENME EĞİTİMİ VERDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − four =