DAÜ VE MAĞUSA RAVELİN LİONS KULÜBÜ DERNEĞİ SANAT VE KÜLTÜR TURU DÜZENLEDİ

11 Haziran 2022

DAÜ VE MAĞUSA RAVELİN LİONS KULÜBÜ DERNEĞİ SANAT VE KÜLTÜR TURU DÜZENLEDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü ile DAÜ Kentsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin (KENT–AG) katkılarıyla Mağusa Ravelin Lions Kulübü Derneği’nin 1. Ravelin Gençlik Aktivitesi kapsamında kırsal bölgede yaşayan gençlere yönelik “Sanat Atölyesi ve Kültür Turu” düzenlendi.

Erenköy Lisesi’nden 12 – 14 yaş arası 30 öğrencinin katılımıyla yapılan etkinlikte iki gruba ayrılan öğrenciler DAÜ Rektörlüğü tarafından geliştirilen “Portreler, Stiller ve Hikayeleri” projesi kapsamında DAÜ Sanat Koordinatörü Zehra Şonya ve proje ekibi tarafından yürütülen Kolaj Atölyesi’nde atölye çalışmaları gerçekleştirdiler.

Öte yandan öğrenciler DAÜ KENT–AG’nin uzman akademisyenleri önderliğinde yapılan Gazimağusa Kültür Turu’nda kenti tanıma ve kültürel mirasın önemini kavramaya yönelik bilgiler edinme şansı yakaladılar. Sanat ve Kültür Turu programının ardından Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen törenle Erenköy Lisesi öğretmenlerine teşekkür, öğrencilerine ise katılım belgeleri takdim edildi.

Paylaş

Önceki Haber

GAZİMAĞUSA İLE SINDIRGI ARASINDA “KARDEŞ ŞEHİR” PROTOKOLÜ İMZALANDI

Sonraki Haber

DAÜ ÖĞRENCİLERİ AIESEC ULUSAL KONGRESİ’NE KATILIM GÖSTERDİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =