Mayıs 2022 DAÜ 25. BAHAR FESTİVALİ 18 MAYIS’TA BAŞLIYOR

17 Mayıs 2022

DAÜ 25. BAHAR FESTİVALİ 18 MAYIS’TA BAŞLIYOR

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bahar Festivali’nin 25.’si, bu yıl 18-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında, DAÜ Kampüsü’nde düzenleniyor. 4 gün sürecek olan DAÜ 25. Bahar Festivali kapsamında her biri birbirinden zengin içerikli birçok sosyal, kültürel ve sportif etkinlik yer alacak. DAÜ’den yapılan açıklamada, festival kapsamındaki tüm etkinliklerin halkın katılımına ücretsiz olarak açık olduğu bildirildi.

 

Kortej Yürüyüşü İle Başlayacak

DAÜ 25. Bahar Festivali, 18 Mayıs 2022 tarihinde, saat 17:30’da, Mağusa Gençlik Akademisi önünden hareket edip üniversite kampüsü içerisinde tamamlanacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Saat 19:00’da ise, Festival Alanı’nda düzenlenecek olan açılış töreni ile resmi açılışı gerçekleştirilmiş olacak.

 

Birinci Gün

DAÜ 25. Bahar Festivali’nin ilk gün programı kapsamında, kortej yürüyüşü öncesinde 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü, saat 17:00’de DAÜ Basketbol Sahası’nda “Streetball Turnuvası” gerçekleştirilecek. “Streetball Turnuvası”nın ödül töreni ise saat 21:30’da DAÜ Basketbol Sahası’nda düzenlenecek.

 

Öte yandan saat 19:00’da Güzel Sanatlar Kulübü uygulamalı atölye çalışmaları kapsamında “12. Sanat Buluşması” isimli etkinlik düzenleyecek. 19:15’te Festival Alanı’nda DAÜ Arama ve Kurtarma Kulübü Hava-i Hat İnişi, saat 19:20’de ise Uluslararası Öğrenci Birlikleri Bayrak Yürüyüşü ile Festival alanına giriş yapacaklar. Saat 19:30’da Uluslararası Öğrenci Birlikleri Sahne 2’de çeşitli sahne performansları sergileyecekler.

 

Oğuzhan Koç Şarkılarıyla Coşturacak

DJ performansı ile devam edecek olan DAÜ 25. Bahar Festivali ilk gün programı kapsamında saat 22:00’de DAÜ Yasin Düşüner Stadyumu’nda sevenleri ile buluşacak olan Türkiye’nin ünlü pop müzik sanatçısı Oğuzhan Koç “Kendime Sardım”, “Yüzük”, “Ben Hala Rüyada” gibi birbirinden güzel parçaları ile geceye katılanlara coşku dolu saatler yaşatacak.

Paylaş

Önceki Haber

DAÜ’DE TOPLU İŞ SÖZLEMESİ’NE EK PROTOKOL İMZALANDI

Sonraki Haber

DAÜ İLE ESTÜ’DEN ORTAK SERGİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 3 =