Ersin Tatar, Mağusa Mesarya Lions Kulübü Başkanı Fetine Avcı ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mağusa Mesarya Lions Kulübü Başkanı Fetine Avcı ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

Kabulde yaptığı konuşmada Mağusa Mesarya Lions Kulübü’nün faaliyetlerini yakından takip ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Lions kulüplerinin halkına katkı ve yardım için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek bahse konu kulüplere siyaset bulaşmaması temennisini dile getirdi.

“Sizlerin çalışmalarını yakinen takip ederek elimizden gelen katkıyı vereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum” diyen Cumhurbaşkanı, konuşmasında KKTC’nin tanıtılmasının önemine dikkat çekerek sivil toplum örgütlerinin uluslararası bağlantıları vasıtası ile tanıtıma katkı koyması gerekliliğini işaret etti.

Her şeyi devletten beklemenin doğru bir yaklaşım olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı, Lions kulüpleri gibi sivil toplum örgütlerinin çağdaş, insan hakları temelinde ve uygarlık adında yaptığı çalışmaların herkes tarafından takdir edildiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Tatar, Mağusa Mesarya Lions Kulübü’ne faaliyetleri nedeniyle teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Paylaş

Önceki Haber

GÜ açılışlar

Sonraki Haber

uluslararası kıbrıs üniversitesi tarım bilimleri ve teknolojileri fakültesi dekanı dünya toprak günü kapsamında konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − two =