Prof.Dr.Abdullah Öztoprak DAÜ 'nün rektörü oldu.

Açıklama: DAÜ Rektörünnün yardımcıları ise şöyle: Prof. Dr. Osman YILMAZ, Prof. Dr. Ülker Vancı OSAM, Doç. Dr. Mustafa UYGUROĞLU, Doç. Dr. Majid HASHEMIPOUR ve Doç. Dr. Halil NADİRİ.
Kategori: Güncel Olaylar
Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2009
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018 15:20
Site:
URL: http://www.mhajans.com/haber_detay.asp?haberID=386


 

 

 

PROF. ÖZTOPRAK DAÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde dün gerçekleştirilen Rektör Adayı Eğilim Yoklaması’nda kullanılan oyların %84.4’ünü alarak  DAÜ Rektörü olmaya hak kazanan Prof. Dr. Abdullah ÖZTOPRAK, bugün Vakıf Yöneticiler Kurulu tarafından asaleten Rektör olarak atanmıştır.

Bugün (15 Ekim 2009) saat 14:30’da toplanan DAÜ Senatosu oybirliğiyle Prof. Dr. Abdullah ÖZTOPRAK’ı Rektör olarak DAÜ VYK’ya önerme  kararı aldı. Saat 18:00’de toplanan DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu ise DAÜ Senatosunun önerisi ile Prof. Dr. Abdullah ÖZTOPRAK’ı asaleten DAÜ Rektörü olarak oy birliği ile atamıştır.

Prof. Dr. Abdullah ÖZTOPRAK (16 Ekim 2009 Cuma) bugün saat 10:00’da düzenlenecek bir törenle DAÜ Rektörlük  görevini DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ülker Vancı OSAM’dan teslim alıyor.

 

YENİ REKTÖR YARDIMCILARI DA BELİRLENDİ:

Rektörlük görevini teslim almaya hazırlanan Prof. Dr. Abdullah ÖZTOPRAK ekibini belirledi. Vakıf Yöneticiler Kurulu ÖZTOPRAK’ın belirlediği ekibi de aynı toplantıda atadı.

Buna göre DAÜ Rektörü’nün yardımcıları ise şöyle:

Prof. Dr. Osman YILMAZ,  Prof. Dr. Ülker Vancı OSAM, Doç. Dr. Mustafa UYGUROĞLU,  Doç. Dr. Majid HASHEMIPOUR  ve  Doç. Dr. Halil NADİRİ.