ALTINBAŞ HOLDİNG

Açıklama: Sofu Altınbaş'ın Başarı hikayesi...
Kategori: Güncel Olaylar
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2009
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018 13:19
Site:
URL: http://www.mhajans.com/haber_detay.asp?haberID=363


Konumuz  Altınbaş Holding

Burada yıllarını Altınbaş Holding'e adamış başarılı işadamı Creditwest Bank Ltd.ve Altınbaş Petrol Ltd.(Alpet)  Yönetim Kurulu Başkanı ,Türkiye'de de Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini yürüten ve 6 erkek kardeşten biri olan Sofu Altınbaş'ı tanıyalım.

1962 yılında Gaziantep'te doğan ve ailesiyle birlikte Kıbrıs'a yerleşen Sofu Altınbaş eğitimini de tamamladıktan sonra ilk iş hayatına 1979 yılında kuyumculuk mağazasını açarak başladı.

Kendisini çocukluk ve gençlik yılları Kıbrıs'ta geçmiş olmasından dolayı Kıbrıslı olarak kabul eden, mutlu bir evliliğinin yanında 2 çocuk babası olan Sofu Altınbaş'ın günlüğü şöyle "Hergün sabah 05.30'da kalkıp düzenli olarak spor yapmak, saat 10.00 gibi Altınbaş Holding'e gitmek. Kendisine ayırdığı boş zamanlarda ise ailesi ile birlikte olup, kitap okur, televizyon haber programları dışında belgesel programlarını izler". 

Başarılarının temelini: "Holding temelini 1950 yıllarında attı. Altınbaş Holding bugün enerji, finans, mücevherat, lojistik, gayrimenkul, eğitim ve spor alanlarında bünyesinde barındırdığı 35 markasıyla 3 kıtada faaliyet göstermektedir. Kıbrıs'ta olduğu gibi Türkiye'nin en önemli yatırımcı ve iş gruplarından birisi olan Altınbaş Holding başarısına başarı katmaktadır.

Bunun formülü ise  öncelikle kardeşlerimin birbirlerine olan güveni ve sıkı bağlarıdır."

Birçok gencimize istihdam yaratmakta olan holding birçok teşekkür ve başarı ödülü almış bulunmaktadır.

(MHA – İsmet Ezel)

(13-09-2009)