2009 Miss Kuzey Kıbrıs Güzeli Bahar Dürüst

Açıklama: Kuzey Kıbrıs'ın geleneksel olan tek Miss Kuzey Kıbrıs güzellik yarışması bu yılki 23’üncü güzelini geçtiğimiz gece seçti.
Kategori: Güncel Olaylar
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2009
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018 13:21
Site:
URL: http://www.mhajans.com/haber_detay.asp?haberID=344


Jasmine Court Otel’de gerçekleşen 23. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması finalinde yarışmaya 5 numarayla katılan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Bahar Dürüst kraliçe olarak taç giyerken, 17 Yaşındaki Ülkü Curcioğlu ikinci, 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Emine Kasaboğlu ise 3’üncü oldu. Kraliçe Bahar Dürüst yarışmada aynı zamanda “Jasmine Court Güzeli”, 8 numarayla yarışan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Gizem Özşen ise “Dostluk Güzeli” seçildi.

TACINI ÖZEŞEN’DEN ALDI
Günküt Ajans organizasyonuyla gerçekleşen yarışmada 2009 Miss Kuzey Kıbrıs Güzeli Bahar Dürüst tacını geçen yılın güzeli Hayriye Özeşen’in elinden alırken, geceye katılan Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Hamza Ersan Saner de güzellere ödül verdi. Kraliçe Dürüst, gecede 5 bin Türk Lirası nakit para ödülünün sahibi olurken aynı zamanda ikinci ve üçüncü güzellerle birlikte Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’den tam eğitim bursu ve birçok değerli ödülün de sahibi oldu.


Başkanlığını Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın yaptığı 11 kişilik jüride Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Özer Kanlı da yer aldı. BRT’den naklen yayınlanan gecede ülkenin tanınmış sanatçıları Erin Elizel, Bahar Gökhan, Kuzey, Zeliş ve Şükrü Karaman sahne aldı.