PERTEVNİYAL ANADOLU LİSESİ SPOR OKULU BASKETBOL TAKIMLARI DAÜ'DE

Açıklama: Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu (TOYO) ile Spor işleri Müdürlüğü'nün davetlisi olarak KKTC'ye gelen Pertevniyal Anadolu Lisesi Spor Okulu Basketbol Takımları temaslarına başladı. 3 Şubat 2009 tarihinde ülkemize gelen ve toplam 32 sporcu, iki antrenör ve grup sorumlusundan oluşan Pertevniyal Anadolu Lisesi Spor Okulu minikler ve yıldızlar basketbol takımları, DAÜ TOYO tarafından Spor Turizmi için yeniden yapılandırılan Gazimağusa Rebecca Hotel'de konaklıyorlar
Kategori: Güncel Olaylar
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2009
Geçerli Tarih: 18 Temmuz 2018 13:20
Site:
URL: http://www.mhajans.com/haber_detay.asp?haberID=296


      Misafir takım üyeleri antrenörleri ve sorumlu hocaları ile birlikte bugün (4 Şubat 2009), DAÜ Rektörü Prof. Dr. Ufuk TANERİ’yi makamında ziyaret ettiler. DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arif AKKELEŞ, DAÜ TOYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlkay YORGANCI ve DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal KONNOLU’nun da hazır bulunduğu ziyarette, Prof. TANERİ’ye grup sorumlusu tarafından Pertevniyal Spor Kulübü 2009 Takvimi ve flaması takdim edilirken, Prof. TANERİ de tüm basketbolcu çocuk ve gençlere birer DAÜ şapkası armağan etti. Prof. TANERİ antrenörlere ve grup sorumlusuna ise DAÜ ajandası takdim ederek, böyle bir grubu Üniversitede görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve başarılar diledi.

 

      6 Şubat 2009 tarihine kadar DAÜ’nün misafiri olarak ülkemizde kalacak olan grup, DAÜ alt yapı basketbol takımları ve Gazimağusa alt yapı basketbol takımları ile dostluk maçları yapacak. Grup, programları çerçevesinde KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. DENKTAŞ’ı da ziyaret edecekler. Sportif işbirliklerinin önemine değinen DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal KONNOLU, Pertevniyal Anadolu Lisesi Spor Okulu’nun alanında ilk sıralarda yer alan bir okul olduğunu ve böyle bir okulu Üniversitede ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. DAÜ TOYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlkay YORGANCI ise Spor Turizmi için yapılandırılan ve TOYO tarafından işletilen Rebecca Hotel’de sportif işbirlikleri çerçevesinde bu tarz grupların ileriki dönemlerde de konaklatılacağını ve ülkemizden memnun ayrılmaları için çalışılacağını vurguladı.

(26-Nisan-2009)