Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ IV. LİSELERARASI MÜZİK FESTİVALİNDE LİSELİLER COŞTU

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)IV. Liselerarası Müzik Festivali 25 Nisan 2013, Perşembe günü, 09:30 14:30 saatleri arasında, Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayında gerçekleştirildi.

 
Kategori  Kategori : Okullar
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1362
Tarih  Tarih : 26 Nisan 2013 16:29

 

 

 

DAÜ “IV. LİSELERARASI MÜZİK FESTİVALİ”NDE LİSELİLER COŞTU

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) “IV. Liselerarası Müzik Festivali” 25 Nisan 2013, Perşembe günü, 09:30 – 14:30 saatleri arasında, Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Heyday Müzik sponsorluğunda gerçekleştirilen IV. Liselerararası Müzik Festivali’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin değişik bölgelerinden 10 lise müzik performanslarını sergiledi.

Söz konusu etkinlikte müzik grupları onar dakikalık süreyle biri yöresel ezgilerden oluşan iki şarkılık performanslarını sergilediler. Etkinlik kapsamında festival alanında yiyecek ve içecek stantları da kurularak DAÜ’ye bağlı akademik birimler de standlar açarak dileyen öğrencilere bölümler hakkında bilgi aktardılar.

Söz  konusu festivale KKTC liselerinden Erenköy Lisesi, Gazimağusa Türk Maarif Koleji, Namık Kemal Lisesi, Polat Paşa Lisesi, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Doğu Akdeniz Doğa Koleji, Lefkoşa Türk Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi, Anafartalar Lisesi ve Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi katıldı. Festival sonunda gerçekleştirilen tören ile festivale katılan liselere DAÜ Öğrenci İşleri ve Bilişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa K. Uyguroğlu tarafından plaket ve sertifika takdim edildi.

 

Öğrenciler Ne Dedi?

 

Aslı Canalp (Namık Kemal Lisesi)

 

Namık Kemal Lisesi olarak bu tarz etkinliklere sürekli katılıyoruz. Ben grupta org çalıyorum ve sahneye çıkmadan önce de biraz heyecan vardı. Etkinlik gerçekten çok güzel geçiyor ve kesinlikle biz gençler için yararlı olduğuna inanıyorum. Yeteneklerimizi göstermede ve kendimizi müzik ile ifade etmede bizlere yardımcı olduğunu düşünüyorum. DAÜ’de olduğum ve bu etkinliğe katıldığım için memnunum.

 

Refiye Karakahraman (Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi )

 

Ben grubun solistiyim ve geçen sene de DAÜ’nün düzenlediği etkinliğe katılmıştık. Sürekli bu tarz etkinliklere katılıyoruz. Herşey çok güzel ve eğlenceli geçiyor. Katıldığımız için çok mutluyum ve ilerde üniversite olarak DAÜ tercihlerim arasında olan bir üniversite.

 

 

Hünalp Adacan (Anafartalar Lisesi)

 

DAÜ’de ilk kez bu tarz etkinliğe katılıyorum. Ben grupta gitar çalıyorum ve birazdan sahneye çıkacağımız için heycanlıyım. Grup olarak başarılı olacağımıza inanıyorum. Burada olduğum için memnunum ve bu tarz etkinlikler sayesinde kendimizi müzik alanında gösterebileceğimize inanıyorum.

 

Berk Yağlı (Gazimağusa Türk Maarif Koleji)

 

Ben elektro gitar çalıyorum ve okul olarak etkinliğe katıldığımız için çok memnunum. Bu tarz etkinliğe ilk kez katılıyorum ve biraz heyecanlıyım. İlerde müzik alanında bir eğitim almayı düşünüyorum ve DAÜ’de tercihlerim arasında yer alıyor.

 

Burcu Kunter (Doğu Akdeniz Doğa Koleji)

 

Doğu Akdeniz Doğa Koleji olarak burada olmaktan dolayı memnunum. Ben grupta org çalıyorum. Gençlerin bir arada olması, kaynaşması ve müzik alanında yeteneklerimizi gösterebilmemiz açısından bu tarz etkinliklerin yararlı olacağına inanıyorum. Henüz üniversitede hangi bölümü istediğime karar vermedim fakat DAÜ tercihlerim arasında olan bir üniversite.

 

Kezban Güryaylalı  (Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi)

 

Ben okulumuz grubunu izlemek için geldim. Okul olarak grubumuzu destekliyoruz ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Onlar adına heyecanlıyız. Burada herşey çok güzel ve eğlenceli geçiyor. Bizim için kesinlikle yararlı olacağını düşünüyorum. Hem eğleniyoruz hem de farklı okullardan arkadaş elde edebiliyoruz. Burada olduğum için çok memnunum.

 

Buğçe Dikmenay Özer (Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Müzik Öğretmeni)

 

Bu tarz etkinlikler gençlerin kendilerini göstermeleri ve özgüven sahibi olabilmeleri açısından son derece önemli. Ben kesinlikle yararlı olduğunu düşünüyorum. Biz okul olarak bu tarz etkinliklerde herzaman yer almaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. DAÜ’ye gerçekleştirdikleri bu etkinlikten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

26 Nisan 2013

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Okullar

En Çok Okunan Haberler

Dinlerin ve Medeniyetlerin Kesiştiği Kent : MAĞUSA MHA Haber
MHA Haber

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi